ОХОРОНА ПРАЦІ
ОХОРОНА ПРАЦІ (за видами економічної діяльності) Методичні вказівки та завдання для самостійної роботи студентів, завдання до практичних робіт та тести для підсумкового контролю знань галузі знань 0501 “Економіка і підприємництво” 1401 “Сфера обслуговування” освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр” та “спеціаліст”
ЛЬВІВ Видавництво Львівської комерційної академії
Укладачі: проф. Скоробогатий Я. П. доц. Бужанська М. В. Рецензенти: ст. викл. Гузій А. В, доц. Коструба А. М. Відповідальний за випуск: проф. Скоробогатий Я. П. Рекомендовано до друку Вченою радою товарознавчо-комерційного факультету ЛКА Протокол № від.
© Скоробогатий Я. П. Бужанська М.В.
Вступ Вирішення питань та завдань управління охороною праці на підприємстві ― важлива проблема. Для її розв’язання необхідна планомірна та цілеспрямована діяльність фахівців різноманітних професійних спрямувань: технологів, екологів, хіміків, фізиків, лікарів та ін. Однак, на нашу думку, важливу роль у цій галузі відіграють спеціалісти різного рівня кваліфікації і напряму підготовки, як, для прикладу, “Економіка та підприємництво”. Вони безпосередньо визначають економічні наслідки незадовільного стану охорони праці, нещасних випадків чи професійних захворювань на виробництві, розміри шкоди, заподіяної працівнику внаслідок тимчасової непрацездатності чи професійного захворювання. Економісти розраховують вартість різних варіантів організаційно-технічних рішень щодо підвищення рівня безпеки праці. “Охорона праці (за видами економічної діяльності)” – нормативна дисципліна, яка вивчається у вищих навчальних закладах з метою формування у майбутніх фахівців знань щодо стану і проблем охорони праці в галузі, складових і функціонування системи управління охороною праці та методів і засобів забезпечення умов виробничого середовища і безпеки праці в галузі згідно з чинними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами. Вивчення дисципліни базується на знаннях з питань безпеки, отриманих студентами при освоєнні навчальних програм освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” (дисципліни „Основи охорони праці”, „Безпека життєдіяльності”, „Основи екології”, а також розглядаються окремі питання охорони праці в курсах загально-технічних і професійних дисциплін за спеціальністю). Програма дисципліни „Охорона праці в галузі” передбачає вивчення питань охорони праці в межах конкретної галузі й особливостей професійної діяльності майбутніх фахівців. Вивчення курсу є завершальним етапом формування працівника відповідно до кваліфікаційних вимог щодо випускників вузів.
|