Розрахунок повітрообміну за вологовиділенням
Під час виділення у приміщенні надлишкової вологи кількість припливного повітря визначають за формулою: (4) де – сумарна кількість надлишкової вологи вприміщенні, кг/год; L3 – об’єм повітря, необхідний для зниження відносної вологості до вимог ДСН 3.3.6.042-99 та ГОСТ 12.1.005-88, м 3/ год.; r – густина повітря при температурі приміщення, (табл. 1), кг / м 3; , – відповідно вміст вологи у внутрішньому та зовнішньому повітрі при певній температурі (абсолютна вологість), г/кг. Причому d=dмакс.*j /100, де d – абсолютна вологість, j – відносна вологість повітря, dмакс. – максимальний вміст вологи у повітрі при робочій температурі (табл. 7). Таблиця 7. Максимальний вміст вологи в повітрі dмакс. при нормальному атмосферному тиску
Кількість вологи, яка виділяється від перебування людей у приміщенні: Sm = n× W, де n – кількість працюючих; W – кількість вологи, яку виділяє організм людини протягом години (див. табл. 3). 4. Розрахунок повітрообміну за кратністю повітрообміну Для приміщень, де немає шкідливих виділень (або кількість їх незначна), приплив (витяжку) повітря можна визначити за кратністю повітрообміну k (відношення об’єму вентиляційного повітря L до об’єму приміщення V) . (5) Кратність повітрообміну вказує, скільки разів протягом години необхідно замінити весь об’єм повітря для створення оптимального мікроклімату.
5. Розрахунок повітрообміну за кількістю людей У випадку великої кількості людей, які перебувають у приміщенні, необхідна кількість повітря визначається за формулою: . (6) де І – це мінімальна кількість повітря, яка повинна подаватися на одну людину (працівника) відповідно до санітарних норм (якщо на одного працівника припадає до 20 м3 об’єму приміщення, то І = 30 м3/год.; якщо об’єм більше 20 м3, або І = 20 м3/год); nл – кількість людей, яка одночасно перебуває в приміщенні.
6. Розрахунок повітрообміну для місцевої витяжної вентиляції [1]
Під час розрахунку повітрообміну місцевої витяжної вентиляції кількість повітря, що вилучається місцевою витяжкою (зонт, панель, шафа), можна обчислити за формулою: , (7) де F – площа перерізу повітропроводу, м2; v – швидкість руху вилученого повітря в цьому повітропроводі (приймається від 0, 5 до 1, 7 м/с залежно від токсичності газів та випарів).
|