Різних видів
8. За збірником рецептур борошняних кондитерських виробів [ 30 ] визначити вихід оздоблювальних напівфабрикатів згідно з виробничою програмою цеху. Розрахунок виходу оздоблювальних напівфабрикатів подати за формою таблиці 6.5. Таблиця 6.5. Розрахунок виходу оздоблювальних Напівфабрикатів
9. Розрахувати і підібрати механічне обладнання. Машину для просіювання борошна і цукру, розкачування тіста розраховують за кількістю продукту, що переробляється за формулами 3.1 і 3.2. При розрахунку і доборі тісторозкачувальної машини потрібно урахувати, що листкове тісто розкачується 4 рази. Тобто, розрахункову масу напівфабрикату листкового тіста (таблиця 6.4.) необхідно збільшувати у 4 рази. Результати розрахунків звести у таблицю 6.6. Таблиця 6.6. Розрахунок машин для просіювання сировини, розкачування листкового тіста
Тістомісильну і збивальну машину розраховують і добирають за кількістю окремих видів тіста і оздоблювальних напівфабрикатів (таблиці 6.4 і 6.5) з урахуванням розрахункової погодинної продуктивності машини. Погодинну продуктивність тістомісильної та збивальної машини визначають для кожного виду тіста (оздоблювального напівфабрикату) за формулою:
де G - розрахункова погодинна продуктивність машини, кг/год; Vд - робоча місткість діжі або бачка, дм3; γ - об'ємна маса тіста (оздоблювального напівфабрикату), кг/дм3 [ 2, дод. 20; 4, дод. 16; 7, дод. 18]; τ - тривалість одного замішування (збивання), хв. [ 2, с.69; 4, с.77; 7, с.60]. Тривалість роботи машини розраховують для кожного виду тіста (оздоблювального напівфабрикату) за формулою 3.2. Загальний час роботи машини за зміну (добу) визначають за формулою:
де tзаг- загальний час роботи машини, год; t1 , t2 , tn - час роботи машини, необхідний для виробництва певного виду тіста (оздоблювального напівфабрикату), год; Qі - маса напівфабрикату тіста або оздоблювального напівфабрикату певного виду (таблиці 6.4, 6.5), кг; Gі- розрахункова погодинна продуктивність машини з виробництва напівфабрикату або оздоблювального напівфабрикату певного виду, кг/год. Коефіцієнт використання машини визначають за формулою:
де η - коефіцієнт використання тістомісильної або збивальної машини; Т- тривалість роботи цеху за зміну (день), год. Результати розрахунків машин звести у таблицю 6.7. Таблиця 6.7. Розрахунок тістомісильної і збивальної Машини
Кількість діж для замісу і бродіння тіста визначають у залежності від тривалості приготування тіста, кількості замісів і тривалості роботи цеху за формулою:
де РД - кількість діж, шт.; а - кількість замісів тіста певного виду; τ - тривалість приготування тіста певного виду, год [ 4, с.86-87; 5, с. 96]; Т- час роботи цеху за зміну, год; tОП - середня тривалість обробляння і випікання останньої партії виробів, год (у розрахунках tОП=3 год).
де VT - об'єм тіста певного виду, дм3; VД - робоча місткість діжі, дм3 [ 16 ]. Результати розрахунків кількості діж (бачків) звести у табл. 6.8. Таблиця 6.8. Розрахунок кількості діж (бачків)
10. У залежності від потужності і виробничої програми цеху розрахувати і підібрати холодильне обладнання в таких виробничих під Розрахунки холодильного обладнання проводять за формулою 4.2. 11. Розрахувати і підібрати теплове обладнання цеху - кондитерські Теплове обладнання розраховують і добирають за погодинною продуктивністю апаратів. Погодинна продуктивність кондитерської шафи при випіканні виробів певного виду визначається за формулою:
де G - погодинна продуктивність шафи при випіканні виробів певного виду, кг/год; q - маса одного виробу, кг; п1 - кількість кондитерських виробів на листі, шт. [ 4, дод. 24; 5, дод. 19; 7, с.62]; n2 - кількість листів, що одночасно розміщують у шафі (для двохкамерних шаф n2 =4шт., для трьохкамерних n2 = 6шт,; для КЗП-400 п2= 26 шт.) τ - час подообігу, що дорівнює сумі часу посадки, випікання і вивантаження виробів, хв. [ 4, дод. 24; 5, дод. 19]. Час випікання кондитерських виробів певного виду визначають за формулою:
де t - час випікання виробів певного виду, год; Q - маса виробів певного виду, що випікаються за зміну, кг.
де q -маса одного виробу певного виду, г; п - кількість виробів певного виду, що випікаються за зміну або день, шт. Загальний час роботи шафи за зміну (добу) визначається за формулою:
де t1 t2, tn - час випікання виробів певного виду, год. Кількість шаф визначають за формулою:
де 0, 8- коефіцієнт використання шафи; Т - час роботи цеху за зміну, год. Результати розрахунків теплового обладнання для випікання виробів звести у таблицю 6.9. Таблиця 6.9. Розрахунок теплового апарату
|