Курсове проектування технологічного обладнання підприємств
1. Ділянка земної поверхні з надмірним зволоженням, на яких проростає вологолюбна рослинність і утворився шар торфу, називається: А болотом Б озером В морем Г річищем. 2. У межах України найбільше боліт: А у Кримських горах; Б на Поліссі; В на Придніпровській височині; Г на Причорноморській низовині. 3. Урайонах, де протягом року випадає більше снігу, ніж встигає розтанути, утворюються: А тільки сніжники Б льодовики; В яри; Г хребти. 4. Уявна лінія, яка розділяє висоти, вище яких сніг нагромаджується з року в рік, називається: А сніговою лінією Б гірським льодовиком; В покривним льодовиком Г сніжником. 5. У тропічних широтах снігова лінія проходить: А на рівні моря Б найнижче; В найвище Г нижче, ніж над екватором. 6. Покривний льодовиковий панцер Антарктиди має середню потужність близько: А 2 м Б 2 км; В 4 км Г 200 м. 7. Якщо снігова лінія опускається дуже низько, то гірські льодовики можуть займати: А тільки вершини; Б тільки схили; В гірські долини; Г тільки сідловини між вершинами. 8. Велика кількість прісної вологи, яка законсервована у льодовиках, витрачається на: А випадання снігу; Б розчинення гірських порід; В живлення річок. 9. Встановіть відповідність між водними об’єктами та їх характерними ознаками: 1 низинні болота; 2 верхові болота; 3 перехідні болота; 4 безстічні озера.
А найбільше поширені у посушливих районах; Б багаті на мінеральні речовини, розташовані переважно у зниженнях рельєфу в долинах річок; В розвиваються на вододілах та піщаних терасах річок в умовах вологого клімату та живлення переважно за рахунок атмосферних опадів; Г з ними передусім пов’язані джерела мінеральних вод; Д проміжний тип боліт.
Іскович-Лотоцький Р.Д., Пішенін В.О., Томчук В. І., Штурма А.Л. Курсове проектування технологічного обладнання підприємств. У навчальному посібнику наводяться методи конструювання та розрахунку приводів головного руху металорізальних верстатів. Подаються рекомендації до конструювання основних вузлів та деталей. Зміст посібника відповідає програмі дисципліни " Технологічне обладнання підприємств та його проектування". Для студентів машинобудівних спеціальностей з питань розробки металорізального обладнання для виробництв машинобудівних галузей промисловості і застосування набутих знань у вивченні курсів дисциплін " Приводи верстатів та роботів" та " Приводи автоматизованого устаткування". ЗМІСТ ВСТУП.. 4 Зміст та обсяг проекту. 4 Визначення основних характеристик приводу головного руху. 5 1 КІНЕМАТИЧНИЙ РОЗРАХУНОК КОРОБОК ШВИДКОСТЕЙ 7 1.1 Призначення і загальні вимоги до коробок швидкостей. 7 1.2 Визначення граничних швидкостей різання та частот обертання шпинделя 7 1.3 Вибір ряду частот обертання шпинделя. 9 1.4 Стандартні значення параметрів геометричного ряду. 10 1.5 Визначення потужності і вибір типу електродвигуна. 12 1.6 Розробка кінематичної схеми коробки швидкостей. 12 1.7 Аналітичний метод визначення передатних відношень. 14 1.8 Графоаналітичний метод визначення передатних відношень. 14 1.9 Вибір структурного варіанта. 16 1.10 Розрахунок числа зубців коліс групових передач. 18 1.11 Типи коробок швидкостей. 21 1.11.1 Коробки швидкостей з безступінчастим регулюванням частот обертання шпинделя. 22 1.11.2 Коробки швидкостей з нерівномірним рядом. 23 1.11.3 Коробки швидкостей з перекриттям. 25 1.11.4 Коробки швидкостей з переборами. 26 1.11.5 Коробки швидкостей з багатошвидкісними і регульованими електродвигунами 26 1.11.6 Коробки швидкостей із змінними шестернями. 28 1.11.7 Коробки швидкостей зі складеною структурою.. 31 1.11.8 Коробки швидкостей із зв’язаними зубчастими колесами. 33 2 СИЛОВИЙ РОЗРАХУНОК ДЕТАЛЕЙ КОРОБОК ШВИДКОСТЕЙ 39 2.1 Попередній розрахунок валів. 40 2.2 Визначення модуля і основних параметрів зубчастих коліс. 41 2.3 Уточнений розрахунок валів. 47 2.4 Розрахунок шпинделів. 48 2.5 Розрахунок підшипників. 50 3 КОНСТРУЮВАННЯ КОРОБКИ ШВИДКОСТЕЙ.. 54 3.1 Оформлення креслень. 54 3.2 Опис конструкції основних деталей і вузлів коробки швидкостей. 54 ЛІТЕРАТУРА.. 62 Додаток А.. 64 Додаток Б. 65 Додаток В.. 69 ВСТУП Після вивчення загальнотехнічних дисциплін " Теорія механізмів і машин", " Деталі машин" та опанування основних розділів спеціальних дисциплін, таких як " Технологічне обладнання підприємств і його проектування", " Металорізальні верстати і промислові роботи" та інших, студенти приступають до виконання курсового проектування однієї із основних одиниць обладнання — металорізального верстата. Даний посібник призначений надати методичну та довідкову допомогу студентам машинобудівних спеціальностей у виконанні цього курсового проекту.
|