Розрахунок річної та добової програм з ТО автомобілів
Виробнича програма підприємств з ТО характеризується числом технічних впливів, запланованих на певний період. План АТП по основних показниках установлюють на календарний рік. Тому виробничу програму з ТО також розраховують на рік. Окрім того, щоб вибрати метод організації ТО, визначають також і добову програму. Виробничу програму з ТО розраховують різними методами. Великого поширення набули цикловий метод розрахунку /за цикл узято пробіг до КР/ і розрахунок за річнім пробігом. Щоб визначити річну виробничу програму, найдоцільніше скористатися методом розрахунку.за річнім пробігом. Сумарний річний пробіг по кожній моделі автомобілів, км:
де Аі- облікова кількість автомобілів і -ї моделі; Dp – тривалість роботи рухомого складу протягом року, днів; lсі – середньодобовий пробіг автомобілів і -ї моделі, км; Lкі – пробіг до капітального ремонту, км; aк – тривалість простою в КР, днів; aторі - тривалість простою автомобілів і -ї моделі на ТО і ПР, днів/1000км. Тривалість простою автомобіля в КР включає нормативний простій автомобіля на авторемонтному заводі, а також час, витрачений на доставку, оформлення і здачу в ремонт. Якщо немає фактичних даних про час доставки і оформлення, його можна взяти таким, що дорівнює 10-20% тривалості простою в КР за нормативом. Розрахунок програми при різнотипному парку виконують по групах одномарочного рухомого окладу. ТО автопоїздів звичайно здійснюють, не розчіплюючи тягач і причіп. Тому програму для автопоїздів розрахують як для цілої одиниці рухомого складу. Річна кількість технічних впливів по кожній моделі:
;
де NK, N2, N1, NЩОд, NЩОт, Nco, ND-1, ND-2 – річна кількість відповідно КР, ТО-2, ТО-1, ЩОд, ЩОт, CO і діагностичних впливів Д-1 і Д-2; LK - скоригований пробіг до КР. L2, L1 – скориговані періодичності ТО-2 і ТО-1; КПр – коефіцієнт, що враховує виконання ЩОт при ПР, пов'язаним із заміною агрегатів (КПр =1, 6). Згідно з [ ] КР автомобілів здійснюють на спеціалізованих підприємствах, тому обсяги робіт з КР на АТП не визначають. Проте, це випливає з наведених формул, кількість КР враховують при розрахунку кількості ТО-2 і ТО-1. Діагностування Д-І призначене для визначення технічного стану агрегатів, вузлів і систем, які забезпечують безпеку руху. Д-1 виконують з періодичністю ТО-1; воно передбачається після ТО-2 і ПР по агрегатах і вузлах, які забезпечують безпеку руху. Згідно з дослідними даними кількість автомобілів, які діагностуються при ПР; дорівнює 10% річної програми ТО-1. Діагностування Д-2 потрібне для визначення потужнісних і економічних показників автомобілів і обсягів ПР. Д-2 виконують з періодичністю ТО-2, а іноді при ПР. Кількість автомобілів, що діагностуються при ПР, дорівнює 20% річної програми ТО-2. Добову програму Nj, д кожного виду технічних впливів розраховують за технологічно сумісними моделями автомобілів, її визначають так:
де Σ Nj, i – сумарна річка кількість технічних впливів j -гo виду по технологічно сумісних моделях автомобілів; і – вид технічного впливу /ЩО, ТО-1, ТО-2/; Dp, j – число робочих днів відповідної зони що виконує і -й вплив.
|