Визначення річного обсягу робіт з ТО і ПР
Річний обсяг робіт по АТП обчислюють у людино-годинах. Він містить обсяги робіт а ЩО, ТО-1, ТО-2, ПР і самообслуговуванню підприємства. Обсяги ЩО, ТО-1, ТО-2 визначають на основі річної виробничої програми й трудомісткості обслуговування даного виду. Обсяг ПР визначають виходячи з річного пробігу автомобілів і питомої трудомісткості ПР на 1000 км пробігу. Сезонне ТО, що виконується двічі у рік, як правило, суміщають з ТО-2 і як окремий вид обслуговування не враховують. Річні обсяги робіт по кожній моделі рухомого складу визначають так:
де tщо, t2, t1 - скориговані нормативні трудомісткості що, ТО-2, ТО-1, людино-годин; tПР – скоригована трудомісткість ПР, людино-год/1000км; т1 - частка грудомісткості ТО-2, що припадає на одне сезонне обслуговування. Для дуже холодного і дуже жаркого сухого кліматичних районів m1 = 0, 5; для помірно холодного і жаркого сухого районів m1 =0, 3; для інших районів m1 = 0, 2. Сумарна річна трудомісткість ТО і ПР по одній моделі рухомого складу Тві:
; або ;
де К – кількість моделей рухомого складу; і – порядковий номер моделі.
Під час організації ТО-2 виникає необхідність в знятті окремих приладів і вузлів для усунення несправності і контролю на спеціальних стендах на виробничих дільницях. В основному це роботи по системі живлення, електротехнічні, акумуляторні і шиномонтажні. Тому виконання 90-95% обсягу робіт ТО-2 планується на постах, а 5-10% – на виробничих дільницях. В практиці проектування цей обсяг робіт розподіляється рівномірно по відповідних дільницях. При організації Д-1 і Д-2 на самостійних дільницях трудомісткість діагностичних робіт; визначають у частках трудомісткості ТО й ПР. Трудомісткість загальної діагностики Д-1:
;
трудомісткість поглибленої діагностики Д-2:
;
де m 2, m3 – частка трудомісткості відповідно ТО-1 і ПР, яка придає на загальну діагностику; m 4, m5 –частка трудомісткості відповідно ТО-2 і ПР, яка припадає на поглиблену діагностику. Частки трудомісткості ТО-1, ТО-2 і ПР, що припадають на діагностичні.роботи, наведено в табл. 2.12. Відповідно річні обсяги робіт, які виконуються в зонах ТО-1 і ТО-2, зменшуються на відповідні величини:
, .
Обсяги робіт з ТО і ПР розподіляють відповідно до місця їх виконання за технологічними та функціональними ознаками. ТО виконують на постах, ПР - на постах і виробничих дільницях. До постових належать роботи з ТО і ПР, які виконують безпосередньо на автомобілі, що знаходиться на посту відповідної зони, до дільничних – роботи з ремонту й перевірки вузлів, агрегатів і механізмів, які зняті з автомобіля і виконуються на дільницях. Структуру елементів ВТБ для ТО і ремонту рухомого складу формулюють з урахуванням особливостей виконання робіт. Роботи з ЩО і ТО-1 виконують у самостійних зонах. Постові роботи ТО-2 і ПР виконують, як правило, на універсальних постах, розміщених у загальній зоні. Допускається проводити ТО-2 в окремій зоні чи в зоні ТО-1, але в іншу зміну. Місце діагностики в технологічному процесі ТО і ПР визначається обсягами робіт, умовами експлуатації рухомого складу, режимами роботи автомобілів, підрозділів технічної служби та Іншими факторами. Д-1 і Д-2 звичайно виконують на окремих постах, їх можна здійснювати також - на одній дільниці. Іноді Д-1 суміщають з роботами, які виконують на постах ТО-1. Для формування обсягів робіт, які виконуються в зонах і на виробничих дільницях, розподіляють річні обсяги ТО і ПР за видами робіт. Приблизний розподіл трудомісткості ЩО, ТО-1, ТО-2 і ПР за видами робіт наведено в табл. 2.12.
Таблиця 2.12 – Процентне співвідношення по видах робіт
Примітки: 1. Розподіл об'єму робіт ЩО приведений для виконання мийних робіт механізованим методом. 2. В розділі " Дільничі роботи" для легкових автомобілів в чисельнику вказані об'єми робіт для автомобілів загального призначення, в знаменнику - для автомобілів-таксі. 3. Додаткові об'єми робіт по ТО для газобалонних автомобілів слід розподіляти: ¾ контроль на КПП - 50% ¾ на посту випуску (зливу) газу - 50% ¾ по ПР газової системи живлення: ¾ постові роботи - 75% ¾ у тому числі зняття і установка балонів - 25% ¾ дільничі роботи - 25% 4. Для спеціалізованого рухомого складу, оснащеного додатковим устаткуванням, розподіл об'ємів робіт ТО і ПР слід проводити з урахуванням специфіки виконуваних робіт.
|