ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №1
Тема: Суть і завдання менеджменту. Мета: Збудити інтерес до глибокої самостійної роботи в освітленні менеджменту; усвідомити необхідність його глибокого вивчення як для майбутньої роботи, так і для розвитку кар’єри; закріпити знання основних понять теми: “управління”, “менеджмент”, “менеджер”, “бізнесмен”, “підприємець”, “спеціаліст”; на підставі аналізу різних визначень менеджменту та дослідження проблем управління на мікрорівні в умовах становлення і розвитку ринкових відносин в Україні дати визначення сучасного менеджменту. Навчальні запитання: 1. Що таке “управління” та “менеджмент” і у чому їх принципова відмінність? 2. Охарактеризуйте різні підходи до вивчення поняття “менеджмент”. Які основні його визначення Ви знаєте? 3. Чим обґрунтовується потреба у розвитку менеджменту в Україні? 4. У чому різниця між поняттями “менеджер”, “бізнесмен”, “підприємець”? 5. Охарактеризуйте рівні менеджменту та назвіть представників кожного рівня. 6. У чому полягає значення менеджменту? 7. Які основні завдання вирішує менеджмент? Запитання для роздумів: 1. На думку вітчизняних і зарубіжних аналітиків, учених та практиків в Україні головна криза не в економіці, фінансах і виробництві, а в управлінні ними. Як подолати й розв’язати цю проблему, якщо це відповідає дійсності? [5 (c. 7)]. 2. Чи можливо ефективно застосовувати зарубіжний досвід підготовки менеджерів в умовах України? [5 (c. 44)]. ХІД ЗАНЯТТЯ
І. ■ Кожне практичне заняття буде розпочинатися з простих ігор, кожна з яких на маленький крок наближатиме вас до мети: бути гарними менеджерами. Перше заняття розпочнемо з гри “Давайте ближче познайомимось” (за джерелом 42). Підготовчий етап гри. На окремих невеликих аркушах паперу напишіть по два – три запитання, відповіді на які дозволять визначити людину, що на них відповідала. Підійдіть до цього завдання творчо і не пишіть банальних запитань, як, наприклад, ім’я, місце проживання тощо. На виконання завдання у вас є три хвилини. Після цього аркуші із запитаннями здайте викладачу. Викладач уголос зачитує запитання, а ви всі разом вибираєте 5 найкращих. Основний етап гри. Викладач по черзі зачитує п’ять запитань, а кожен студент на окремому аркуші паперу відповідає на них. Аркуші з відповідями здаються викладачу. Заключний етап гри. Викладач бере декілька аркушів і зачитує з них відповіді на поставлені запитання, не називаючи прізвища студентів-авторів відповідей. Члени групи вгадують, чий аркуш із відповідями на даний момент знаходиться у викладача в руках. Запитання 1. Що Ви думаєте про розголошення конфіденційної інформації про себе на роботі, в університеті? Які можуть бути потенційні вигоди і можливі небезпеки? 2. Чи добре Ви знаєте членів своєї групи?
ІІ. D Дослідіть самооцінку особистості за відомим тестом: Інструкція № 1. Уважно прочитайте слова, які характеризують якості особистості: охайність, безтурботність, вдумливість, гордість, чутливість, грубість, життєрадісність, турботливість, заздрість, соромливість, щирість, вишуканість, вередливість, легковірність, недовірливість, невитриманість, чарівність, вразливість, обережність, чуйність, педантичність, рухливість, підозрілість, принциповість, поетичність, презирство, привітність, розв’язність, розумність, рішучість, стриманість, соромливість, терплячість, боягузливість, захопленість, завзятість, поступливість, холодність, ентузіазм. Складіть два стовпчики слів по 10-20 у кожному. В перший стовпчик - “Мій ідеал” помістіть слова, які характеризують Ваш ідеал. У другий – “Антиідеал”- слова, які позначають риси, які Ваш ідеал мати не повинен.
|