Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Хімічні негативні впливи
Забруднення важкими металами та іншими токсикантами – процес забруднення ґрунтового покриву пестицидами, органічними і неорганічними сполуками на поверхні ґрунту, всередині ґрунтового профілю і ландшафту в цілому. Метали-токсиканти вступають у хімічні реакції в кореневмісному шарі ґрунту. Токсиканти залучаються в біологічний кругообіг, що призводить до хвороб та загибелі рослин, передаються трофічними шляхами і виносяться в ґрунтові та поверхневі води.

Підкислення або підлуження ґрунтів – зміна кислотно-лужної реакції ґрунту, порушення ґрунтово-геохімічних процесів. При підкисленні відбувається втрата іонів Са, Mg, К, Na і глинистого матеріалу ґрунту. При підлуженні відбувається руйнування структури ґрунту. Відбувається зміна кислотно-лужних властивостей, гальмування деструкції рослинних залишків.

Містобудівні негативні впливипроявляються в процесах вилучення поверхні родючого шару ґрунту під дороги, житлові будинки, промислові підприємства, що призводить до зниження екологічної стійкості властивостей урбоекосистеми в цілому і продуктивності ґрунтового покриву.

Вимоги до грунтового покриву в містах.Залежно від типу міського ґрунту до нього застосовуються різні прийоми окультурення перед використанням у системі озеленення. Перед формуванням систем зелених насаджень на територіях, порушених антропогенною діяльністю, на всій озеленювальній ділянці необхідно створити пошарову товщу грунту, що здатна задовольнити потреби рослин в елементах живлення, волозі та повітрі.

Вимоги до якості ґрунтів визначаються відповідно до табл. 33.

Таблиця 33. Вимоги до якості міських ґрунтів при створенні систем зелених насаджень

Показники Глибина шару грунта, см
0–20 20–50 50–100
Щільність, г/см³ 0,8–1,1 1,1–1, 2 1,3
Вміст фізічної глини (< 0,01 мм), % 30–40 20–40 30–40
рН 5,5–7,0 5,5–7,0 5,5–7,0
Гумус, % 4–5 1–0,5 < 0,5
Мінімальний рівень забезпеченості мінеральним азотом, мг/100 г
Вміст важких металів, відношення до ОДК
Еквівалентна доза   < 20 мкр/г (<0,3 мкЗв/г) < 20 мкр/г (<0,3 мкЗв/г) < 20 мкр/г (<0,3 мкЗв/г)
Патогенні мікроорганізми, шт/г ґрунту відсутні відсутні відсутні

 

На територіях, що складені несприятливими для рослин ґрунтами, їх необхідно ізолювати шаром важких суглинків потужністю 0,5 м, які виконують роль механічного та сорбційного геохімічного бар’єру. На сильно фільтруючих ґрунтах (пісок, ґрунти з включеннями гравію, щебеню більше 40 %) необхідно укладати водоутримуючий шар із середніх і важких суглинків потужністю 20 см. При формуванні конструктоземів на схилах крутизною 3–5 градусів необхідно передбачати укладання на поверхні шару середньо-або важкосуглинистого алювіального ґрунту потужністю 30 см.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 885. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия