Студопедия — V. ОХОРОНА ПРАЦІ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

V. ОХОРОНА ПРАЦІ






Адміністрація зобов'язується:

1.Забезпечити своєчасну розробку і виконання заходів по ство­ренню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці (додаток №).

2. Встановити строк вивільнення (1 день на тиждень, 1 годину щодня інше) уповноважених з питань ох9рони праці від основної роботи із збереженням середнього заробітку для виконання ними громадських обов'язків.

3. До____ провести аналіз виробничого травматизму і проф­захворювань. Розробити конкретні заходи щодо запобігання не­ щасних випадків та профзахворювань на виробництві.

4. Провести навчання і перевірку знань працівників, які зай­няті на роботах з підвищеною небезпекою (додаток №).

5. Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», норматив­ них актів про охорону пращ, технологічних процесів, графіків планово-попереджувальних ремонтів устаткування та вентиляції.

6. Відповідно до діючого трудового законодавства надавати у зв'язку із зайнятістю на роботах з шкідливими умовами праці додаткову відпустку, скорочений робочий день (додаток №).

7. Забезпечити умивальні і душові миючими засобами або організувати їх видачу працівникам особисто (додаток №).

& Своєчасно видавати працюючим відповідно до норм спец­одяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту. У випадку дострокового їх зносу не з вини працівників замінювати за раху­нок установи (додаток №).

9.3 метою покращення умов праці жінок реалізувати такі заходи:

а) не допускати жінок на важкі роботи та роботи з шкідливими і небезпечними умовами праці відповідно до Переліку важких робіт і робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок (затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29,12.1993 р. №256);

б) не допускати жінок до піднімання і перенесення вантажу, вага якого перевищує граничне допустимі норми відповідно до Граничних норм піднімання і переміщення важких предметів жінка­ ми (затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 10.12.1993 р. № 241).

10. Відшкодовувати працівникові шкоду, заподіяну йому ка­ліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконан­ням трудових обов'язків, у повному розмірі втрачений заробіток відповідно до законодавства, а також сплачувати потерпілому (членам сім'ї та утриманцям загиблого) одноразову допомогу відповідно до ст.11 Закону України «Про охорону праці».

11. Відшкодовувати потерпілому витрати на лікування, про­ тезування, придбання транспортних засобів, по догляду за ним та інші види медичної соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, що видається в установленому порядку. Надавати інва­лідам праці, включаючи непрацюючих в установі, допомогу у вирішенні соціально-побутових питань за рахунок установи (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»).

12. Зберігати за працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, місце роботи та се­редню заробітну плату на весь період до відновлення працездатності без визнання їх в установленому порядку інвалідами. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої робити забезпечити відповідно до медичних рекомендацій його перепідготовку і працевлаштування, встановити пільгові умови та режим роботи (ст.11 Закону України «Про охорону праці»).

13. Надавати матеріальну допомогу працівникам у випад­ ку хвороби внаслідок травм на виробництві залежно від тривалості хвороби.

14. Організувати збори (конференцію) колективу установи з метою обрання уповноваженого з питань охорони праці. Створи­ ти умови для його навчання та виконання функцій громадського нагляду за охороною праці (в колдоговорі передбачити ці умо­ви ст. ст. 46,47 Закону України «Про охорону праці». По­ станова президії ЦК профспілки працівників освіти і науки Ук­раїни від 11.05.97р. №11-32).

15. Запроваджувати систему стимулювання працівників, які виконують акти законодавства з питань охорони праці та техніки безпеки, не порушують вимог особистої і колективної безпеки, беруть активну участь в здійсненні заходів щодо підвищення рівня охорони праці в установі, а саме:

______________________________________________

 

___________ (конкретні види заохочення).

16. За кошти установи організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних медичних оглядів працівників, в т.ч. зайнятих на важких роботах, роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійно­ му доборі, а також щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (ст. 18 Закону України» Про охорону праці»).

17. На прохання працівника організувати позачерговий медич­ний огляд, якщо працівник пов'язує погіршення стану свого здоро­в'я з умовами праці (ст. 19 Закону України «Про охорону праці»).

18. Провести атестацію робочих місць за умовами праці (по­ станова Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442).

19. Виконати до_______ всі заплановані заходи по підго­товці до роботи в зимових умовах.

20. Придбати для кабінетів, куточків з охорони праці технічні за­соби навчання, засоби агітації і пропаганди, плакати, пам'ятки і т. п.

21. Забезпечити належне утримання санітарно-побутових при­міщень (зазначити, які приміщення планується відремонтувати, переобладнати, перебудувати).

Профком зобов'язується:

1. Провести в установлені строки вибори громадських інспекторів, затвердити склад комісії та представників профспілки з питань охорони праці. Провести навчання активу.

2. Встановити постійний контроль за виконанням вимог нормативних актів з охорони праці силами громадських інспекторів, комісій, представників профспілки з питань охорони праці.

3. Відзначити кращих громадських інспекторів, членів комісій, представників профспілки з питань охорони праці (зазначити види морального і матеріального заохочення).

4. Розглядати на засіданні профспілкового комітету заявки на спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту, а також контролювати їх застосування.

5. Систематично перевіряти виконання господарськими керівниками пропозицій громадських інспекторів, комісій, представників профспілки з питань охорони пращ, домагатись їх максимальної реалізації.

6. Регулярно виносити на розгляд зборів (конференцій), засі­дань профкомів питання стану умов і охорони праці.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 447. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.036 сек.) русская версия | украинская версия