Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

КОСТЕЦЬКА TJL. > договір, що містить умови переходу права власності на інформацію до іншої особи.





> договір, що містить умови переходу права власності на інформацію до іншої особи.

Інформація, створена кількома громадянами або юридичними особами, є колективною власністю її творців. Порядок і правила користування такою власністю визначаються договором, укладеним між співвласниками.

Якщо інформація створена організаціями (юридичними особами) або придбана ними іншим законним способом, то вона є власністю цих організацій. Та, що створена на кошти державного бюджету, є державною власністю, а на правах індивідуальної власності - може бути віднесена до державної власності у випадках передання її на зберігання у відповідні банки даних, фонди або архіви на договірній основі.

Встановлено, що власник інформації щодо об'єктів своєї власності має право здійснювати будь-які законні дії, зокрема має право призначати особу, яка здійснює володіння, використання і розпорядження інформацією, визначати правила обробки інформації та доступ до неї, а також встановлювати інші умови.

Відповідно до Цивільного кодексу України інформація як об'єкт цивільних прав може вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступшщтва чи спадкування або іншим чином, якщо вони (права) не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є невід'ємними від фізичної чи юридичної особи (статті 177, 178).

Право власності на конфіденційну інформацію, за законодавством, цілком належить суб'єкту, який створює, зберігає, може використовувати чи поширювати інформацію.

Власник такої інформації встановлює режим доступу до неї, забезпечує заходи зберігання конфіденційної інформації, а також має право використовувати та поширювати інформацію на власний розсуд.

Так, власники інформації, інформаційно-комунікаційних систем є суб'єктами відносин, пов'язаних із захистом інформації в цих системах.

Відповідно до закону на підставі укладеного договору або за дорученням власник інформації може надати право розпоряджатися нею іншій фізичній або юридичній особі - розпоряднику інформації.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Власник системи забезпечує захист інформації в системі в порядку та на умовах, визначених у договорі, який укладається ним із власником інформації, якщо інше не передбачено законом. На вимогу власника інформації він надає відомості щодо захисту інформації в системі.

Крім того, названа особа надає користувачеві відомості про правила і режим роботи системи та забезпечує йому доступ до інформації в системі відповідно до визначеного порядку доступу.

Власник системи, яка використовується для оброблення інформації з іншої системи, забезпечує захист такої інформації в порядку та на умовах, визначених договором, який укладається між власниками систем, якщо інше не встановлено законодавством.

Умови оброблення інформації в системі власником системи визначаються відповідно до договору з власником інформації, якщо інше не передбачено законодавством.

Слід підкреслити, що згідно із законом в інформаційній сфері допускається функціонування суб'єктів усіх форм власності. Монополізація ринків у сфері інформаційної діяльності не допускається.

Економічною основою та гарантом сприяння розвитку суспільства та держави, захисту національних інтересів України, вирішення соціально-економічних проблем, духовно-культурного збагачення народу визначена державна і комунальна власність.

Недержавна власність у сфері інформаційної діяльності розвивається шляхом заснування нових організацій, створення нової матеріально-технічної бази та придбання необхідного устаткування й обладнання за рахунок недержавного фінансування, а також іпляхом приватизації окремих об'єктів1.

Реалізація права власності в інформаційній галузі зумовлює формування ринку інформаційної продукції, послуг, технологій. Ціни і ціноутворення на інформаційну продукцію та послуги встановлюються договорами, за винятком випадків, передбачених законом (ст. 39 Закону «Про інформацію»).

Слід додати, що згідно із законодавством громадянам та юридичним особам, які володіють інформацією професійного,

1 Ст. Ш Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (від 23 вересня 1997 р.)







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 547. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия