Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Реферат. Дипломна робота виконана на 57 сторінках друкованого тексту шрифтом текстового редактора Word розміру 14





 

Дипломна робота виконана на 57 сторінках друкованого тексту шрифтом текстового редактора Word розміру 14, включає 16 таблиць, 34 використаних бібліографічних джерел.

Тема роботи: Вплив вирощування ремонтних телиць на молочну продуктивність корів-первісток української чорно-рябої молочної породи.

Матеріалом для написання дипломної роботи послужили матеріали первинного зоотехнічного і бухгалтерського обліку по молочнотоварній фермі великої рогатої худоби української чорно–рябої молочної породи ТОВ ім. Б. Хмельницького с. Залісці Дунаєвецького району Хмельницької області. При написані дипломної роботи використано метод спостереження, аналізу і порівняння.

Сформовано дві групи теличок при формуванні лімітуючим фактором була жива маса при народженні.

Аналіз даних показав, що при народженні телички першої групи мали живу масу 26,5 кг, що на 5,3 кг менше ніж у тварин другої групи. Подальше вирощування теличок показало, що в однакових умовах утримання і годівлі, телички другої групи, у всі вікові періоди, переважають ровесниць першої групи. У віці 18 місяців перевага склала 10 кг. Проте різниця між групами за живою масою перебувала в межах статистичної похибки.

В період від народження до шести місяців величина середньодобових приростів склала по першій групі 771–720 г, а по другій 786–733 г. В наступні періоди 6-9 і 9-12 місяців спостерігається перевага теличок першої групи на 20–9 г. І в період від 12 до 18 місяців знову спостерігається перевага другої групи.

Ріст теличок відбувався згідно загальних принципів росту великої рогатої худоби. Телички обох груп мали високу інтенсивність росту в перші три місяці із подальшим її зменшенням. Більша жива маса при народженні практично не має впливу на подальший розвиток телиць у віці 18 місяців.

За показником надою молока в розрахунку на одну корову у тварин першої групи відмічено надій на рівні 4207 кг, а у другої на рівні 4644 кг. Таким чином телички із більшою живою масою при народженні і кращими показниками росту в період вирощування, показали більший надій молока в порівнянні із тваринами першої групи на 437 кг при Р≥0,95.

Корови-первістки другої групи мали довшу тривалість лактації на 1,6 дня проте при недостовірній різниці. Вони також показали вищий добовий надій на 2,19 кг при нижчому показникові постійності лактації.

За показником живої маси первісток відмічена перевага тварин другої групи на 16,1 кг при Р≥0,95. Також корови другої групи показали вищий коефіцієнт молочності на 56,1 кг.

Таким чином аналіз продуктивності корів первісток, вирощених за різної інтенсивності росту показав, що тварини, із вищим показником росту, показали вищий надій за лактацію, виробили більше молочного жиру, вищий добовий надій і вищі показники живої маси та коефіцієнт молочності при достовірній різниці за надоєм, кількістю молочного жиру і живою масою при Р≥0,95.

Встановлено, що вирощування ремонтних телиць в умовах ТОВ є прибутковим, рівень рентабельності додатний і дорівнює 51,6%.

Ключові слова: ремонтні телиці, жива маса, середньодобовий та абсолютний прирости, молочна продуктивність корів-первісток, надій за лактацію.

 

 

 

Вступ

 

Інтенсифікація молочного скотарства нерозривно пов’язана з механізацією та автоматизацією трудомістких процесів, створенням міцної кормової бази, комплектуванням ферм високопродуктивною худобою, застосуванням технології, яка б ураховувала біологічні особливості тварин. У зв’язку з цим, виникає необхідність оцінки і добору тварин за рядом додаткових ознак (придатністю тварин до машинного доїння, їх стійкістю до захворювання маститами, міцністю копитного рогу, однорідністю тощо).

Селекція за технологічними якостями повинна бути спрямована на підвищення продуктивності, швидкості і повної молоковіддачі, більш ефективного використання доїльних установок, збереження здорового вим’я, і як наслідок зниження затрат на виробництво молока.

Вивчення продуктивних, технологічних і відтворних особливостей тварин української чорно-рябої молочної породи з метою її подальшого вдосконалення і раціонального використання має важливе наукове і практичне значення для успішного ведення селекційної роботи.

Молочне скотарство є найважливішою галуззю тваринництва нашої країни, оскільки забезпечує населення дієтичними продуктами харчування - молоком та яловичиною, які мають високі харчові якості і користуються підвищеним попитом у населення.

Молоко за споживчими властивостями займає друге місце після хліба, а за кількістю елементів харчування воно займає перше місце серед всіх продуктів тваринного походження.

З точки зору раціонального харчування в щоденному раціоні кожного жителя України повинно бути не менше 1 кг. молочних продуктів в перерахунку на молоко, з них не менше 0,5 л. молока в не переробленому вигляді (за винятком кип'ятіння і пастеризації). Нині при виникненні кризової ситуації в Україні, що пов’язана із низькою платоспроможністю населення, висока ціна молочних продуктів глибокої переробки (масла, сирів та ін.) робить їх недоступними для малозабезпеченого населення, частка незбираного молока в харчуванні жителів України складає до 80%. Тому існуюче положення відносно забезпечення країни молоком слід вважати критичним.

Україна має ідеальні умови для виробництва молока високої якості.

Із запровадженням промислових технологій виробництва молока та вдосконаленням методів селекції домінуючою стала чорно-ряба молочна порода, питома вага якої в 1996 році становила 38,2%. Порода відзначається високим генетичним потенціалом, однак в останні роки темпи генетичного покращення худоби дещо сповільнилися.

Метою наших досліджень було оцінити вплив вирощування на молочну продуктивність корів-первісток української чорно-рябої молочної породи в умовах ТОВ ім.. Б. Хмельницького с. Залісці Дунаєвецького району Хмельницької області.

При написанні дипломної роботи вирішувались наступні завдання:

· Вивчити ріст і розвиток корів в період вирощування;

· Екстер’єрні показники в період вирощування;

· Оцінити молочну продуктивність корів-первісток;

· Провести економічну оцінку ефективності виробництва молока при різних варіантах вирощування ремонтного молодняку.

 

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 173. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...


Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия