Розвиток піддослідних тварин
В умовах ринкової економіки і диктату технологій у виробництві продукції тваринництва перед спеціалістами тваринництва стоять завдання по формуванню добре розвинених технологічно придатних тварин. В таблиці 3.6 приведено дані по величині основних промірів у піддослідних тварин у віці 18 місяців. Таблиця 3.6 Проміри піддослідних телиць у віці 18-ти місяців, см
Як видно з приведених даних телички другої групи за всіма промірами як висотними так і широтними переважали теличок першої, проте перевага між тваринами була не значна і перебувала в межах статистичної помилки. Порівняння одержаних даних із даними різних дослідників дозволяє зробити висновок про добрий розвиток тварин обох груп і відповідність їх величин середнім даним по породі. В таблиці 3.7 приведено дані по величині індексів тілобудови піддослідних тварин.
Таблиця 3.7 Індекси будови тіла піддослідних телиць у віці 18-ти місяців, см
За величинами розрахованих індексів різниця між групами практично відсутня, це свідчить про добрий розвиток теличок обох піддослідних груп і формування тварин із молочним типом продуктивності. Крім того можна зробити висновок про те, що більша жива маса при народженні практично не має впливу на подальший розвиток телиць у віці 18 місяців.
Молочна продуктивність піддослідних тварин
Дослідження питання щодо впливу росту і розвитку ремонтного молодняку на подальшу продуктивність має сенс лише у тому випадку, коли в подальшому ремонтні телиці, у яких кращий ріст і розвиток характеризуються відповідно вищими показниками молочної продуктивності. З огляду на дану тезу вивчення показників молочної продуктивності корів-первісток які вивчались за ростом і розвитком в процесі їхнього вирощування є досить актуальними. В таблиці 3.8 приведено показники молочної продуктивності за першу лактацію.
Таблиця 3.8 Молочна продуктивність корів за першу лактацію
Як видно за показником надою молока в розрахунку на одну корову у тварин першої групи відмічено надій на рівні 4207 кг, а у другої на рівні 4644 кг. Таким чином телички із більшою живою масою при народженні і кращими показниками росту в період вирощування показали більший надій молока в порівнянні із тваринами першої групи на 437 кг при Р≥0,95. Проте жирність молока виявилась більшою у корів першої групи на 0,03% при недостовірній різниці. Молочного жиру одержано більше від корів другої групи на 15,3 кг при Р≥0,95. Характеристика лактації корів-первісток приведена в таблиці 3.9. Таблиця 3.9 Характеристика лактації корів-первісток
Дані приведені в таблиці свідчать, що корови-первістки другої групи мали довшу тривалість лактації на 1,6 дня проте при недостовірній різниці. Вони також показали вищий добовий надій на 2,19 кг при нижчому показникові постійності лактації. В таблиці 3.10 приведено показники живої маси і коефіцієнта молочності піддослідних тварин.
Таблиця 3.10 Жива маса і коефіцієнт молочності первісток
За показником живої маси первісток відмічена перевага тварин другої групи на 16,1 кг при Р≥0,95. Також корови другої групи показали вищий коефіцієнт молочності на 56,1 кг. Таким чином аналіз продуктивності корів первісток вирощених за різної інтенсивності росту показав, що тварини із вищим показником росту показали вищий надій за лактацію, виробили більше молочного жиру, вищий добовий надій і вищі показники живої маси та коефіцієнт молочності при достовірній різниці за надоєм, кількістю молочного жиру і живою масою при Р≥0,95.
|