Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Кафедра загальної психології та психології розвитку особистості





 

ДИПЛОМНА РОБОТА

Освітньо-кваліфікаційний рівень: 6.03010 – бакалавр психології

на тему: «Креативність у діяльності бізнесменів»

 

Виконав: студент IV курсу

денної форми навчання

за напрямом підготовки: 6.030102 – Психологія

Картамишев Всеволод Андрійович

 

Керівник

к.психол. н., доц. Чернявська Т.П.

________________

Рецензент

к.психол.н., доцент
д.психол.н.,проф. Кiреєва З.О

___________________________

 

Рекомендовано до захисту Захищено на засіданні ДЕК №___

Протокол засідання кафедри протокол №___ від «___» _______ р.

№ ____ від «___» ________ р. Оцінка ______/_______/________

(за національною шкалою, шкалою ECTS, бал)

 

Завідувач кафедри Голова ДЕК

 

________ ________________ _________ __________________ (підпис) (прізвище, ініціали) (підпис) (прізвище, ініціали)

 

 

Одеса – 2014 року

ЗМІСТ

 

ВСТУП………………………………………………………………………..………3

РОЗДІЛ I. ТЕОРЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ВИВЧЕННЯ КРЕАТИВНОСТІ В ДІЯЛЬНОСТ БІЗНЕСМЕНІВ.........................................................................................6

1.1. Теоретичний аналіз поняття «креативність» і його співвідношення

з іншими поняттями в характеристиці особистості…………………………..6

1.2. Індивідуально-особистісні особливості бізнесменів………………………..11

1.3. Креативність як необхідна характеристика для ведення успішного бізнесу………………………………………………………………………………….15

Висновки за першим розділом…………………………………………………….18

РОЗДІЛ 2. КРИТЕРІЇ ТА РІВНІ КРЕАТИВНОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ БІЗНЕСМЕНІВ……………………………………………………………………...…20

2.1. Специфіка креативності у бізнес діяльності…………………………………20

2.2. Критерії та рівні бізнес-креативності………………………………………...24

Висновки за другим розділом……………………………………………………...27

РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ КРЕАТИВНОСТІ У ДІЯЛЬНОСТІ БІЗНЕСМЕНІВ………………………………………………………..29

3.1. Обгрунтування програми дослідження і вибору методик………………………………………….……………………………………..29

3.2. Вивчення особливостей креативної діяльності бізнесменів і найманих працівників…………………………………………………………..………….……..34

3.3. Аналіз та інтерпретація отриманих даних…………………………………...41

Висновки за третім розділом…………………………………………………..…..44

Висновок…………………………………………………………………………….46

Список використаної літератури…………………………………………………..47

Додатки……………………………………………………………………..……….51

 

ВСТУП

 

Роль і значення креативної діяльності органічно пов'язані з глобальними процесами, що відбуваються в сучасному світі. Головним є перехід від індустріального XX століття до постіндустріального суспільства.

Актуальність обраної теми полягає в тому, що в цих принципово нових соціально-економічних умовах стає досить важливою проблема креативності - здатності індивідуума на створення нових понять, формування нових ідей та шляхів їх реалізації не лише у творчості, а й в економіці. Перехід на інноваційний шлях розвитку пов'язаний з масштабними інвестиціями в людський капітал.

Креативність підприємців будь-якого рівня в даний час в багатьох країнах підтримується спеціальними заходами на державному рівні. Офіційно визнано, що для подолання кризи важливим є не лише розвиток великих корпорацій, що не стільки державні заходи щодо зниження безробіття, як вільний розвиток підприємницької ініціативи одинаків.

Ефект від такої політики буде отриманий при її масовості. Підтримка індивідуального підприємництва на пострадянському просторі забезпечується заходами уряду, зокрема введенням податкових пільг, наданням грантів на відкриття свого підприємства. [19].

Креативність, орієнтована на творчу, економічно та соціально прагматичну діяльність, генерування нових ідей, швидке вирішення проблемних ситуацій є однією з актуальних проблем не тільки сучасної економічної науки, а й зачіпає інтереси низки інших наук в тому числі і психології.

Дослідження в даній області, висновки та пропозиції необхідні психології, для кращого розуміння процесів прийняття рішень, особливостей певних типів особистості, вивчення принципово нової моделі поведінки креативного індивіда.

Метою даного дослідження є розробка теоретичних положень, виявлення і визначення особливостей прояву креативності серед бізнесменів і найманих співробітників.

Об'єктом дослідження є креативність як творча здатність індивіда.

Предметом дослідження є пошук відмінностей у рівні креативності бізнесменів і найманих співробітників.

Враховуючи сучасний стан розробленості проблеми, для досягнення сформованої мети були поставлені такі завдання:

1. Провести теоретичний аналіз поняття креативності в діяльності бізнесменів.

2. Емпіричне вивчення особливостей креативної діяльності бізнесменів і найманих працівників.

3. Аналіз та інтерпретація отриманих в ході діагностики даних.

У ході дослідження вивчалася спеціальна література, матеріали наукових конференцій, періодичні видання з проблем креативної діяльності, біографічні дані бізнесменів.

У написанні нашої бакалаврської роботи ми використовували метод аналізу та систематизації вже існуючих видань, що стосуються креативності, в емпіричної частини роботи ми скористалися наступними методиками:

1. Опитувальник «Визначення креативного потенціалу менеджерів».

2. Експрес-метод Д. Джонсона.

3. Самооцінка творчих здібностей (Є. Тунік).

4. Опитувальник для визначення рівня креативності.

Теоретико-методологічна основа дослідження: на сьогоднішній день існує ряд досліджень, присвячених питанням креативності.

Дослідження в цій області почали проводитися з середини XX століття, вони були проведені насамперед зарубіжними вченими як психологами, так і фахівцями в інших областях. Найбільш відомими з них є: Т.Амабіле, Ф.Баззан, А.Маслоу, С.Меднік, Д.Ренцуллі, Р.Сімпсон, С.Тейлор і Д.Гілфорд, Е.Торренс, В.Франкл та інші.

Інтерес до цієї проблеми виник в середині минулого століття, висловлюючи потреби економіки. Безпосередньою передумовою креативності є глибоко зацікавлена ​​ставлення індивідуума до соціальних і економічно актуальних проблем, вміння зрозуміти їх значення для вирішення виникаючих державно важливих завдань.

Питання креативності як інноваційного ресурсу розвитку знайшли відображення і в роботах російських вчених таких як І.А. Баскова, Д.В. Богоявленська, А.Н. Воронін, С. Джулер, Н.М. Гнатко, Р.І. Капелюшников, В.Н. Козленко, Н.В. Кочелаева, E.H. Князєва, A.B. Морозов, О.М. Разумникова, В.А. Садовничий, JI.H. Федотов, Т.Б. Шакарян та інших.

Інновації являють собою досягнення людського розуму (відкриттів, винаходів, наукових і конструктивних розробок), тобто креативності для підвищення ефективності в тій чи іншій сфері діяльності.

Таким чином, незважаючи на численність робіт, присвячених даній проблематиці, питання, пов'язані з креативністю як цілісного багатоаспектного процесу прагматичною діяльності, її пріоритетної ролі і використання її як інноваційного ресурсу слід визнати недостатньо розробленими і гостро дискусійними.

Практична значущість дослідження полягає в тому, що на даний момент розвиток креативності є актуальним не тільки для розвитку та особистісного зростання бізнесменів, але і персоналу. Подібний аналіз може бути використаний для подальших розробок в галузі психології бізнесу.

Структура роботи: дипломна робота складається з трьох розділів, в які входить теоретична і практична частини, вступ, висновки, 3 малюнків, додатків та списку літератури.

 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 356. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия