V. робота над словниковими словами
Загадка • У світі одна — наша мати вона. (Україна)
— Україна — це край, у якому ми живемо. З якої букви будемо писати назву нашого краю? Запишіть речення, вписуючи пропущені слова: українці, Укра- їна, український. ... — одна з найбільших країн європи. Основне населення дер- жави —.... Державна мова —.... VI. сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1 Робота з дидактичним матеріалом
Бджола — це комаха. До нас у вікно залетіла муха. Мурахи — лісові мешканці. різнобарвний метелик сів на квітку. Мурашки — лісові санітари. Вони поїдають шкідливих гусениць і тлю. Мурашник — це їх місто. Зруйнувати мурашник — загине мурашина сім’я.
— Скільки речень у 1-му стовпчику? (4) — Про кого йдеться в кожному реченні? (про бджолу, муху, мурах, метелика) — Скільки малюнків можна намалювати? (4) — чи можна дібрати заголовок до цих речень? — Прочитайте, що написано у 2-му стовпчику. — Скільки тут речень? (4) — Про кого йдеться в кожному реченні? (про мурашок) — Скільки малюнків можна намалювати? (1) — чи можна дібрати заголовок до всіх цих речень? Висновок. Порівняйте записи. — чим вони схожі? (Вони про комах.) — чим вони відрізняються? (У першому стовпчику про різних комах, це різні речення, а в другому стовпчику — всі про мурашок. речення пов’язані за змістом.) 2 Читання правила з таблиці Текст — це зв’язані за змістом речення. У тексті речення роз- міщені в певній послідовності. До тексту можна дібрати заго- ловок.
3 Робота з деформованим текстом — Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок. Подули сильні вітри. Золотим килимом укрило воно землю. Настала золота осінь. Облетіло листя з дерев.
VII. Фізкультхвилинка
|