II. словниковий диктант
— Запишіть слова. Шофер, телевізор, Батьківщина, дятел, український, заєць. — Зачитайте слова в алфавітному порядку. — З одним зі слів складіть речення. Запишіть складене ре- чення в зошит. — Слово Батьківщина поділіть на склади для переносу. III. повідомлення теми, мети уроку — Сьогодні на уроці ви вправлятиметесь у складанні тексту за поданим планом та пограєте у гру «Так чи ні». IV. узагальнення знань учнів 1 Побудова тексту за поданим планом — Прочитайте речення. Змініть їх порядок та запишіть віднов- лений текст за планом. Хвиля накрила її і ледве не потопила. Мурашка спустилася до струмка напитися. Вона побачила, що мурашка тоне і кинула їй гілку. Голубка несла гілку. Мурашка сіла на гілку і врятувалася. план 1. Мурашка. 2. Голубка. 3. Порятунок. — Скільки частин буде у вашому тексті? Скільки абзаців? — як починаємо писати кожен абзац?
Перевірка робіт — Прочитайте записаний текст. Доберіть до нього заголовок. 2 Фізкультхвилинка
V. тестування. Гра «так чи ні?» • Текст складається з речень? • До тексту неможливо дібрати заголовок? • речення в тексті не пов’язані за змістом? • Текст можна поділити на частини? • У тексті речення розміщені в певній послідовності? • Кожна нова частина тексту починається з абзацу? VI. підсумок уроку — яке завдання ви виконували на уроці? — які знання та вміння вам стали у пригоді під час його вико- нання?
Варіанти деформованих текстів ДрУЖНА рОБОТА Діти побігли на ставок. Ковзанка готова. Там вони розчистили сніг. Дружно попрацювали діти. Сніг укрив землю. Настала холодна пора. додатковий матеріал
Привезли його додому. ЇЖАчОК Потім звик і жив у нас довго. Спочатку їжачок не хотів їсти, боявся нас. У лісі ми спіймали їжачка. Навесні ми віднесли його до лісу. БДЖІлКи НА рОЗВІДЦІ Прокинулися бджілки від зимового сну. Напилися бджілки соку й прилетіли додому. Полетіли вони на поле. По дорозі побачили фіалку. Настала весна.
|