Урок 13
Тема. Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідного речення Мета:дати учням уявлення про розповідне речення; формувати навички інтонування розповідних речень; розвивати мовлення учнів, пам’ять, увагу; виховувати любов до природи.
Хід урОКу I. Організаційний момент Нумо, діти, підведіться! Всі приємно посміхніться! Пролунав уже дзвінок — Починаємо урок! II. повторення вивченого матеріалу 1 Робота з деформованим текстом — Щедра осінь ходить луками, лісами і полями. Пролетіла вона і над нашим містом. І вам, школярам, надіслала повідо- млення на осінніх листочках. Але вітер-бешкетник переплутав слова. розставте слова таким чином, щоб вийшли речення. листя, пожовтіли, деревах, на. Птахи, південь, відлітають, на. Звірі, готуються, зима, до. 2 Перевірка записаних речень — які звірі готуються до зими? 3 Словникова робота — Відгадайте загадку. • Влітку наїдається, А взимку висипляється. (Ведмідь) — Скільки складів у цьому слові? — Виконайте його звуко-буквений аналіз. 4 Хвилинка каліграфії Вв ве вед мі ідь — Запишіть каліграфічно прислів’я, поясніть його зміст. У ведмедя десять пісень, і всі про мед.
III. повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з розповідними речен- нями, з розділовими знаками в кінці цих речень, а також будемо вчитися вимовляти ці речення з правильною інтонацією. IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу
|