Урок 16
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання і записування підписів під серією малюнків, які можуть слугувати планом розповіді Мета:учити учнів самостійно добирати назву і підписувати малюнок (серію малюнків) за його змістом, складати план і розповідь за планом; розвивати й удосконалювати мовлення учнів, збагачувати лексичний запас; прищеплювати любов до природи.
Хід урОКу I. Організаційний момент Нам урок уже давно час розпочинати. Будемо знов мовлення Наше розвивати. II. актуалізація знань та чуттєвого досвіду учнів
Слухання й аналіз творів 1) я ВирОЩУ ВНУчКУ, ДІДУСЮ В садку росте стара вишня. Маленький хлопчик Олесь побачив недалеко від неї маленьку вишеньку та й питає дідуся: — Дідусю, де взялася ця маленька вишенька? — Із кісточки виросла, — відповів дідусь. — То це донька старої вишні? — Так, донька. — А внучка у старої вишні буде? — Буде, Олесю, — відповів дідусь, — якщо ти викохаєш оцю маленьку вишеньку, діждешся з неї ягідок, посадиш кісточку — то з кісточки тієї й виросте внучка старої вишні. Олесь замислився. У його очах дідусь побачив ласку й тривогу. — я вирощу внучку цієї старої вишні, — сказав Олесь. В. сухомлинський
2) яБлУНьКА Посадив Гриць у садочку яблуньку. І зацвіла яблунька біло- біло. А потім уродили яблучка. Смачні були яблучка на молодень- кій яблуньці! 3) У САДУ Наші хлоп’ята дістали лопати — Будуть дерева в садочку саджати. Вишні гіллясті і сливи стрункі. Наші малята — садівники! Хай розцвітає зелений садочок, Житимуть в ньому співучі пташки, Скажуть: — Спасибі, садівники! М. Лисиця — Про що ви дізналися з почутих текстів? III. визначення теми і задач уроку — Отже, якій темі ми присвятимо урок розвитку мовлення? — Сьогодні ви навчитеся складати підписи до малюнків і ви- словлювання за ними. IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Робота за малюнком — розгляньте малюнок. (діти садять дерева.) — Що роблять діти? — Де вони працюють? 2 Доповнення речення новими словами Учні саджають. Учні саджають дерева. Учні саджають дерева у саду. Старші учні саджають дерева у шкільному саду. Старші учні саджають плодові дерева у шкільному саду. 3 Робота над серією малюнків — розгляньте серію малюнків і зробіть підписи до кожного з них. — Кого ви бачите на кожному малюнку? — Що роблять діти? Дайте відповідь, використовуючи речення- підписи. Варіанти відповідей: Діти йдуть до школи. Діти доглядають молоді садженці. Восени учні збирають урожай.
4 Перевірка складених підписів
Фізкультхвилинка
|