Тестування. 1. У якому класі навчається Зіна?
1. У якому класі навчається Зіна? а) У п’ятому; б) у другому. 2. Що запропонувала мати дівчинці? а) Хату підмітати; б) ходити у магазин. 3. Куди виносила сміття Зіна? а) На смітник; б) змітала під шафу. 4. як тато провчив доньку? а) Не пустив до подруги; б) обгородив Зінине ліжко і шафу. III. Хвилинка каліграфії Й й Й й Йй Йо ій йо ай йк — Запишіть каліграфічно. У нашій рідній мові чарівні є слова. Слова ці всім відомі, Бо сила в них жива.
— Про які слова йдеться у вірші? — які слова ввічливості ви знаєте? — яку роль вони відіграють у нашому мовленні? — Слова рідній, чарівні поділіть для переносу. IV. повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні ми продовжимо вивчати тему «речення». Будемо вчитися визначати головні слова в реченні; об’єднувати кілька ре- чень в одне. V. сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Ознайомлення з головними словами в реченні — Прочитайте речення. Хлопці плавали у річці. — Про кого в ньому говориться? (про хлопців) — Підкресліть це слово однією рискою. — Поставте до нього питання (Хто? Хлопці) — Що говориться про хлопців? (плавали)
— Підкресліть це слово двома рисками. — Поставте до нього питання. (Що робили? плавали) — Ці слова є головними в реченні. 2 Аналіз речення за аналогією дерева стоять тихо. — Про що говориться в реченні? (про дерева) — Поставте до цього слова питання. (Що?) — Що говориться про дерева? (стоять) — Поставте до цього слова питання. (Що роблять?) 3 Творче завдання — Спишіть речення, розкриваючи дужки. Знайдіть головні слова. Усно поставте до них питання. Білочка виглядає з (дупло). Дятел шукав комаху в (кора). Мишка сховалась у (нірка). 4 Фізкультхвилинка
5 Утворення складних речень — Прочитайте речення. Тепле весняне сонечко пригріло. Тепле весняне сонечко розтопило сніги. — Об’єднайте ці два речення в одне. — які слова повторюються в цьому реченні? — Замість них ми можемо вжити короткі слова і, а. — Прочитайте, що у нас вийшло. Тепле весняне сонечко пригріло і розтопило сніги.
|