Урок 24
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають зміст малюнка Мета:учити учнів складати і записувати два–три пов’язаних між собою речень за змістом ілюстрації; розвивати мовлення учнів; збагачувати їх лексичний словник; роз- вивати спостережливість; виховувати любов до природи.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Нам урок уже давно час розпочинати. Будемо знов мовлення Наше розвивати. II. актуалізація чуттєвого досвіду учнів
Слухання вірша Я. Щоголіва про осінь ОСІНь Висне небо синє, Синє, та не те: Світить, та не гріє Сонце золоте. Оголилось поле Од серпа й коси, Ніде приліпитись Крапельці роси. Темная діброва Стихла і мовчить; листяпожовтіле З дерева летить. — Про яку пору року йдеться у вірші? — як ви здогадалися? III. визначення теми і задач уроку — Настала осінь. А з нею й зміни в житті тварин. А як же тва- рини готуються до зими? Про це ви розкажете за малюнками. Сьо- годні ми будемо вчитися складати і записувати за малюнками ре- чення, пов’язані між собою за змістом. IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Робота над загадками — Щоб дізнатися, про яких саме тварин ми складатимемо ре- чення, відгадайте загадки.
• Хвіст трубою, спритні ніжки — Плиг із гілки на сучок. Носить все вона горішки В золотий свій сундучок. (Білка)
• Влітку носить сіру шубу, Взимку — білого кожуха. Має з тріщиною губу, Косі очі й довгі вуха. (Заєць)
• Гостроносий і малий, Сірий, тихий і незлий. Вдень ховається. Вночі Йде шукать собі харчі, Весь з тоненьких голочок. як він зветься?... (Їжачок).
2 Складання речень за малюнками «Як звірі готуються до зими» — розгляньте малюнки на дошці. яка це пора року? — Кого ви бачите на малюнку? — Що робить їжак, білка, кріт, мишка, ведмідь тощо? Фізкультхвилинка
|