Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 19






 

 

Тема. Закріплення знань про розповідне, питальне, спонукальне речення Мета:узагальнити і систематизувати знання учнів про види речень за метою ви- словлювання; закріпити навички правильного інтонування речень; розвивати вміння узагальнювати; виховувати бережливе ставлення до іграшок.


 

Хід урОКу

I. Організаційний момент

Вже дзвінок сигнал нам дав: Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо, роботу швидше починаймо!

II. актуалізація опорних знань

1 «Мовна розминка» Словниковий диктант

— Запишіть слова. Вставте пропущені букви.

В_дмідь, л_стопад, ч_рвоний, за_ць, _атьківщина, дят_л.


 

— Складіть звукову модель слів:

1 варіант — ведмідь;

2 варіант — заєць.

2 Творче завдання «Я міркую»

— Прочитайте. Поміркуйте, чи всі групи слів є реченнями. Ви- пишіть тільки речення. Доведіть, що це речення.

Колобок стрибнув з підвіконня. Котиться доріжкою. Зустрів

Колобок Ведмедя. Голосно пісеньку.

 

III. повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми будемо закріплювати знання про види речень за метою висловлювання.

IV. Закріплення та систематизація отриманих знань

1 «Асоціативний кущ»

Учитель на дошці вивішує картку «речення».

— Що ви уявляєте, коли чуєте це слово?

Діти дають відповіді, а вчитель записує на дошці.

 

питальне речення окличне

 

 

спонукальне неокличне розповідне

 

2 Гра «Збери речення»

Барліг, готує, ведмідь, зимівлі, для. Вулицю, переходь, дозволених, в, місцях. Садку, у, малина, вашому, росте, чи.

— Запишіть правильно речення. Поясніть написання розділо- вих знаків у кінці речення.

 

3 Робота над загадками

— Відгадайте загадку. Зі словом-відгадкою складіть розповідне речення.

1 варіант. Гріє, гріє, пригріває, але променів не має.

2 варіант. Не дід, а з бородою, не корова, а молоко дає.

4 Гра «Будівельники»

— Перебудуйте розповідне речення на спонукальне.

Учні бережуть підручники. Ганнуся полила квіти. Петрик до- поміг мамі.

— Знайдіть у кожному реченні слова-звертання.


 

5 Інтонування речень. Вибіркове списування

— Прочитайте виразно текст. Випишіть питальні речення.

У лІСІ

Гарно вранці в осінньому лісі. Повітря чисте, прозоре. Дерева стоять, мов у казці.

— А хто з вас бував у зимовому лісі? Хочете подивитися на цю красу?

— Поділіть на склади для переносу слова зимовому, подиви- тися.

 

6 Фізкультхвилинка

 

7 Словесне малювання. «Моя улюблена іграшка»

— розкажіть про свою улюблену іграшку за планом:

1) яка моя улюблена іграшка?

2) як я граюся з нею?

3) чому я вибрав(ла) саме цю іграшку?

8 Самостійна робота

— Запишіть речення. Слова в дужках замініть так, щоб вони підходили за змістом.

(Журавлі) курличе і летить, і летить. (Грак) полетіли, (поле)

опустіли. Працьовиті (рука) гори вернуть.

— Поясніть, як ви розумієте зміст останнього речення.

9 Гра «Збери слово»

— Складіть слово, взявши з першого слова першу букву, з дру- гого — другу, третього — третю і т. п.

рак, день, піч, море, насіння, питання, подвір’я.

 

V. підсумок уроку. рефлексія

 

— Ось і добіг кінця наш урок. Підіб’ємо підсумки. Для цього пограємо в гру «Виправ помилки».

Слова, пов’язані за змістом, називаються текстом? (реченням)

речення виражає незакінчену думку.(Закінчену)

речення,у якому про щось розповідається, називається питаль-

ним.(розповідним)

речення,у якому про щось запитується, називається спону-

кальним.(питальним)

речення,у якому висловлюється спонукання, називається роз-

повідним.(спонукальним)


 







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 521. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Именные части речи, их общие и отличительные признаки Именные части речи в русском языке — это имя существительное, имя прилагательное, имя числительное, местоимение...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия