Урок 22
Тема. Закріплення знань з теми «Речення» Мета:закріплювати знання учнів, набуті під час вивчення теми «Речення»; розвивати мовлення, увагу; вдосконалювати вміння використовувати різні види речень в усному і писемному мовленні; виховувати любов до Батьківщини.
Хід урОКу I. Організаційний момент
II. каліграфічна хвилинка
Урок почнемо без зупинки З каліграфічної хвилинки.
дд дд дд ддд ик нт — Знайдіть слово, записане без помилок. діктант диктант дектант — Складіть з ним речення і запишіть. III. повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні ми будемо закріплювати знання, набуті під час по- дорожі країною речення. IV. систематизація та закріплення вивченого матеріалу
— Зі слів кожного рядка складіть речення. Утворіть текст, до- беріть заголовок. — Запишіть складені речення під диктовку вчителя. зайчисько, із, Вискочив, кубельця, свого. Сів, на, прислухається, лапи, задні. Бува, лукава, не бродить, лисиця, десь. ворогів, у, Багато, сірого.
— За змістом розповідного речення побудуйте питальне ре- чення. Хлопчики. Діти бігали коло річки. дівчатка. Вранці Галинка поспішала до школи.
— Перебудуй спонукальні речення у розповідні. Хлопчики. Діти, бережіть книги! дівчатка. Оленко, поливай квіти!
Марійка гарно танцює. Марійка (що робить?)...; Танцює (як?).... Зимове сонечко блищить. Сонечко (що робить?)...; Сонечко (яке?)....
У лісі (хто?)... знайшли (кого?)... Білка (що робить?)... на зиму (що?)....
— Складіть та запишіть речення про життя лісових мешкан- ців: одне — розповідне, друге — питальне, третє — спонукальне. V. підсумок уроку. рефлексія
Гра «Ти — мені, я — тобі» речення виражає.... Перше слово в реченні треба писати... Слова в реченні пишуться... У кінці речення можуть ставитися...
|