Урок 17
Тема. Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком і за питаннями Мета:закріпити та систематизувати знання учнів про розповідні і питальні речення; учити учнів складати текст за малюнком та поданими запитаннями; розвивати зв’язне мовлення, вміння давати повну відповідь на запитання; виховувати любов до при- роди.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Вже дзвінок сигнал нам дав: Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, роботу швидше починаймо!
II. актуалізація опорних знань
Гра «Віднови речення» — До нас на урок прибіг Незнайко. Він потребує вашої допо- моги. Знайко попросив його скласти речення. Подивіться, що у нього вийшло. пташок Багато залишається зимувати у нас. знаєш чи цих ти пташок? як допомагаєш А узимку ти їм? пташки За цю віддячать допомогу навесні. — чи правильно Незнайко склав речення? — Виправте його помилки. розставте слова так, щоб вийшли правильні речення. — Прочитайте речення, в яких ви поставили крапку. — Прочитайте речення, в яких ви поставили знак питання. III. повідомлення теми та мети уроку IV. узагальнення й систематизація отриманих знань
о ос інь осінь — Виконайте звуко-буквений аналіз слова осінь. — чому в слові осінь букв більше, ніж звуків?
Учитель на дошці вивішує малюнок, записує запитання. — яка пора року зображена на малюнку? (на малюнку зобра- жена осінь.) — Куди прийшла дівчинка? (дівчинка прийшла до парку.) — Що вона назбирала? (Вона назбирала букет з осіннього листя.) — Кому дівчинка подарує свій букет? (Вона подарує його своїй матусі.) Добирання заголовка до розповіді. — Запишіть розповідь у зошит. Прочитайте записану розпо- відь.
|