Урок 45
Тема. Складання груп слів-ознак, які мають різне лексичне значення: назви кольорів, розміри предметів, ознаки за відношенням до пори року, матері- алу, з якого виготовлено предмет, інші ознаки Мета:учити учнів утворювати прикметники, які мають різне лексичне значення: назви кольорів, розміри предметів, ознаки за відношенням до пори року, матеріалу, з яко- го виготовлено предмет, інші ознаки; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до рідної мови.
Хід урОКу I. Організаційний момент Дзвоник всім нам дав наказ: — До роботи, другий клас! II. Хвилинка каліграфії — З перших букв поданих слів утворіть нове слово. чапля, екран, тісто, вишня, елеватор, річка. (Четвер) — Запишіть каліграфічно. Че вр тв ер четвер Четвер — четвертий день тижня. III. повідомлення теми і мети уроку — На які питання відповідають слова — назви ознак? — яку роль вони відіграють у нашому мовленні? — Справді, слова — назви ознак роблять наше мовлення бага- тим, красивим, образним. На уроці ми продовжуватимемо вивчати слова — назви ознак.
IV. сприймання й усвідомлення нових знань 1 Гра «Хто більше впіймає слів — назв ознак?» Учитель читає вірш, учні повинні запам’ятати якомога більше слів — назв ознак. У мами доня з рожевим личком. В білявих кісках — дві сині стрічки. Співає доня, неначе пташка. А працьовита, як та мурашка. Танцює доня — легка пір’їнка. Каже всім доня: «я — українка»! с.Кузьменко
2 Робота в групах Один учень працює біля дошки. — Змініть за зразком. Глечик із глини — глиняний глечик; кільце із заліза — … (залізне кільце); шишки сосни — … (соснові шишки); хустка з шовку — … (шовкова хустка); стрічка з капрону — … (капронова стрічка); ваза з порцеляни —... (порцелянова ваза). 3 Фронтальна робота — Від кожного слова — назви предмета утворіть слово — назву ознаки. Холод — холодний; береза — … (березовий); дощ — … (дощовий); мороз — … (морозний); зима — … (зимовий); весна — … (весняний); літо — … (літній); осінь — … (осінній). Фізкультхвилинка А ну, славні малюки! Станьте струнко, мов грибки. руки вгору піднімайте! Ними добре помахайте. Головою покрутіть, Ніжками потупотіть. Навкруг себе оберніться І спокійно зупиніться.
4 Гра «Магазин» На столі викладені іграшки та інші предмети. «Покупець» під- ходить до «продавця» і просить його продати йому певну річ, на- зиваючи тільки її ознаки. «Продавець» має за ознаками вгадати предмет.
|