Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 48






 

 

Тема. Виявлення серед прикметників слів, подібних чи протилежних за зна- ченням. Перевірна робота. Аудіювання

Мета:вчити учнів уживати прикметники у мовленні, добирати до слів — назв пред- метів слова — назви ознак; формувати вміння добирати близькі і протилежні за значенням слова; перевірити вміння учнів сприймати текст на слух та давати відповіді на поставлені запитання (аудіювання); виховувати культуру мовлення.


 

Хід урОКу

I. Організаційний момент

 

Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить.


 

II. каліграфічна хвилинка

— Відгадайте загадку.

 

Що за пташка в небі в’ється, Заливається, сміється? Цілий день дзвенять пісні, Жаль, що тільки навесні. Так назви ж бо без відмовок,

Що ця пташка... (жайворонок).

— Запишіть каліграфічно.

Жа йв нок вор жайворонок

В небі жайворонок в’ється.

III. мотивація навчальної діяльності

— Прочитайте прислів’я.

на чорній землі білий хліб родить.

— Назвіть слова, протилежні за значенням.

— На сьогоднішньому уроці ми будемо добирати слова — назви

ознак, близькі і протилежні за значенням. А ще проведемо аудію-

вання. Тож до роботи!

IV. Формування знань, умінь та навичок

1 Фронтальна робота

— Слова — назви ознак у поданих словосполученнях замініть словами, близькими за значенням.

чиста вода … — (прозора вода); прудка білочка … — (метка білочка); сонячний день … — (ясний день);

безстрашний льотчик … — (хоробрий льотчик);

холодна зима … — (люта зима);

ясне небо … — (безхмарне небо).

2 Робота в парах

— Прочитайте текст. Спишіть його, замінивши слова — назви ознак іншими, протилежними за значенням.

Над дорогою стоїть старий низенький будинок. Вікна в ньому маленькі, темні. Біля будинку старий сад.

 

3 Гра «Вгадай, хто це? що це?»

Великий, просторий, світлий, чистий — … Дерев’яний, червоний, тонкий, м’який — … Теплий, тихий, весняний, погожий — …


 

Високий, могутній, гіллястий, широкий — … Велика, довгаста, жовта, солодка — … Кругле, солодке, червонобоке, смачне — …

словадля довідки:диня, клас, день, дуб, олівець, яблуко.

V. аудіювання

Учитель читає текст. Учні дають відповіді на запитання.

яК СлОН УряТУВАВ ХАЗяЇНА ВІД ТиГрА

індійськанародна казка

В Індії багато ручних слонів. Один індієць пішов зі своїм сло- ном у ліс по дрова.

ліс був глухий і дикий. Слон протоптував господареві дорогу і валив дерева, а господар навантажував їх на слона.

раптом слон перестав слухатися господаря, почав оглядатися, трясти вухами, а потім підняв хобот і заревів.

Господар глянув навкруги, але нічого не помітив. Він розсер- дився на слона й ударив його по вухах гілкою. А слон загнув хобот гачком, щоб підняти господаря на спину. Господар подумав, що йому буде зручніше правити слоном, коли він сяде на нього. Він сів на слона і став бити його гілкою по вухах, а слон тупцював на місці й вертів хоботом. Потім завмер і насторожився. раптом із-за кущів вискочив здоровенний тигр, потрапив лапами на дрова, і дрова посипалися. Тигр хотів плигнути другий раз, та слон уже обернувся, схопив хоботом тигра поперек живота, здавив, наче товстим канатом. Тигр роззявив пащу і дригав лапами. А слон під- няв його вгору, потім ударив об землю і почав топтати ногами. І слон розчавив тигра.

Коли господар отямився від страху, то сказав:

— який я дурень, що бив слона. А він мені врятував життя.

Господар дістав з торбини хліб, що приготував для себе, і увесь

віддав слону.







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 401. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Деятельность сестер милосердия общин Красного Креста ярко проявилась в период Тритоны – интервалы, в которых содержится три тона. К тритонам относятся увеличенная кварта (ув.4) и уменьшенная квинта (ум.5). Их можно построить на ступенях натурального и гармонического мажора и минора.  ...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Опухоли яичников в детском и подростковом возрасте Опухоли яичников занимают первое место в структуре опухолей половой системы у девочек и встречаются в возрасте 10 – 16 лет и в период полового созревания...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2026 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия