Урок 51
Тема. Слова, які відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити? (дієслова) Мета:дати учням уявлення про слова, що означають дії предметів, учити виділяти їх в усному і писемному мовленні; формувати вміння ставити питання до слів, що означають дію предметів; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати уважність, працелюбність.
Хід урОКу I. Організаційний момент Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. II. Хвилинка каліграфії — Замініть одним словом. Закріплений на палиці, обтягнутий тканиною, складаний кар- кас у формі півкулі для захисту від дощу і сонця. (парасолька) — Запишіть каліграфічно. па ра соль ка парасолька під кущами гриби розкрили свої парасольки. — Поділіть слово парасольки на склади для переносу. III. сприймання й усвідомлення нових знань 1 Робота за малюнками — розгляньте малюнки. я ставитиму вам запитання, а ви від- повідайте одним словом. — Що робить дівчинка? (пише) — Що робить хлопчик? (співає) — Що роблять діти? (Читають) — Діти, зображені на малюнках, щось роблять, виконують певну дію. Слова пише, співає, читають означають дію предметів. На які питання відповідають ці слова? 2 Робота над віршем — Прочитайте вірш. Знайдіть у ньому слова — назви дій. По- ставте до них питання.
Ходять довгі журавлі, Щось вишукують в землі, Щось воркують, щось віщують, Вже весну здається чують. о.олесь
3 Фронтальна робота — Вставте пропущені назви дій. СОНечКО В КрАПлиНЦІ Вранці Марійка до школи. Біля дороги вона квітку. Марійка вже руку, щоб
квітку. Та краплинку роси на її пе- люстках. А в краплинці сонечко.
слова для довідки: йшла, побачила, простягнула, зірвати, по- бачила, блищало.
Фізкультхвилинка
раз! Два! Три! чотири! П’ять! час настав нам спочивать. Тож піднімем руки вгору, Ніби глянемо на зорі. А тепер всі руки в боки, як зайчата, скоки-скоки! Десять! Дев’ять! Вісім! Сім! час за парти нам усім.
|