Урок 50
Тема. Узагальнення знань учнів за темою «Слова, які означають ознаки пред- метів» Мета:повторити й узагальнити знання учнів про слова, які означають ознаки пред- метів, вчити використовувати їх в усному і писемному мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до рідної мови.
Хід урОКу I. Організаційний момент Учитель
Учні Добрий день, другий клас! Дуже рада бачить вас!
На урок прийшли ми знову І навчатися готові!
II. Хвилинка каліграфії Урок почнемо без зупинки З каліграфічної хвилинки. — Відгадайте, що це? Неправильність у написанні, у підрахунках, неправильний учинок, дія. (помилка) — Напишіть каліграфічно. по мил ка помилка У мого сусіда Гриця Є помилка-мандрівниця. — Поділіть слово помилка на склади для переносу.
III. повторення вивченого матеріалу 1 Попрацюймо разом! — Прочитайте вірш. Назвіть слова — назви ознак. Здрастуй, снігова зима! Ти весела й чарівна. Дітям нашого села Подарунки принесла.
2 Робота в парах — Доберіть ознаку до назви предмета. Клас (який?) … річка (яка?) … Цукерка (яка?) … Море (яке?) … Учні зачитують слова, які вони дібрали, обирають найбільш удалі.
3 Попрацюйте самостійно! — Доберіть відповідні назви істот або неістот. Сірий, косий, вухатий — … Кругле, кислувате, смачне — … Великий, зубастий, сірий — … Білокора, струнка, кучерява — … На дошці — малюнки-відповіді. Учні знаходять малюнок, зачитують слова-ознаки, які дібрали до нього.
4 Вибірковий диктант — Запишіть слова — назви ознак.
чудовий ліс, коли весна квітує, Та інший він, коли прийшла зима: Ведмідь в барлозі десь зимує, Птахів співочих вже нема. Дерева голі задубіли, Дрімають мовчки у снігу, Від інею пухнасті, білі… Мов одежину дорогу Накинув лісові на плечі Зимовий добрий чародій. Тут казка теж живе, до речі, Ти тільки придивитись вмій. — Зачитайте слова — назви ознак, які ви виписали. Хто не по- милився, молодець!
Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила, Слізки срібнії зронила. Ми ті слізки позбираєм, У травиці пошукаєм. Пострибаєм, як звірята. Політаєм, як пташки. Потанцюємо ще трішки, розімнемо ручки, ніжки. Всі веселі? От чудово! За роботу сіли знову.
5 Гра-естафета «Який? яка? яке?» На дошці — предметні малюнки. Диня, яблуко, огірок. Діти з кожного ряду по черзі виходять до дошки і під малюн- ком записують слова — назви ознаки. Виграє команда, яка швидше впорається із завданням.
6 Гра «Протилежності» Крейда біла, а вугілля… (чорне). редька гірка, а диня… (солодка). Орел великий, а синичка… (маленька). Дерево високе, а кущ… (низький). Дорога широка, а стежка… (вузька). річка глибока, а потічок… (мілкий). IV. підсумок уроку — які слова закінчили вивчати? — На які питання відповідають слова — назви ознак? — Уживайте ці слова у своєму мовленні — і тоді мовлення ваше буде багатим, емоційним і цікавим.
|