Урок 49
Тема. Утворення сполучень слів, які відповідають на питання хто? що? та який? яка?... Добирання слів, які відповідають реальним ознакам того чи іншого предмета Мета:учити учнів добирати слова, що відповідають реальним ознакам того чи іншого предмета; формувати вміння вживати прикметники в усному і писемному мовленні; розвивати зв’язне мовлення; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. II. Хвилинка каліграфії — Відгадайте загадку. • Біла пташка понад морем Плаче, ніби в неї горе, І далеко від землі Проводжає кораблі. — Запишіть каліграфічно. Ча ай ка чайка Чайка над морем синім літала. — Поділіть слово чайка на склади для переносу.
III. Формування знань, умінь та навичок
•... вуха, … хвіст, … сам на зріст. На городі побував. Там капусту попсував.
— Ой, що це? Мабуть вітер-пустунець повіяв, і деякі слова зникли. А ось і вони: довгі, куций, невеличкий. — Прочитайте загадку ще раз. які слова допомогли вам здога- датися, хто це? — На які питання вони відповідають? — Запишіть загадку, підкресліть хвилястою лінією слова — назви ознак.
— Випишіть слова — назви ознак разом зі словами — назвами предметів, до яких вони відносяться. Білі тумани пливуть по землі. Мило воркують лагідні горлиці. ясне сонце почало підійматись за лісом. На небі почали з’являтись білі хмаринки.
— Прочитайте текст за особами. — Може, в тебе є мілкі гроші? Дай мені, будь ласка, на метро, — сказав Костя старшому братові. — Мілких немає, є дрібні, — відповів той, дістаючи гроші. — А що, хіба не все одно? — Дрібний означає «малий, невеликий», а мілкий — «негли- бокий»
— Про що ви дізналися з прочитаного? Є. Чак — З другого речення випишіть слово, правопис якого треба запам’ятати.
— До поданих назв предметів допишіть слова — назви ознак: дрібний або мілкий. Струмок…, пісок…, ягоди…, тарілки…, насіння….
Хитрий, як… Неповороткий, як... Полохливий, як… Упертий, як…
осел. заєць. лисиця. ведмідь.
— Побудуйте речення про лисицю і зайця за схемою.
— До поданих слів доберіть слова — назви ознак. Виграє той, хто назве останню ознаку. Сонце — Вітер — ліс — Дівчинка — Мова — IV. підсумок уроку — чого навчалися на сьогоднішньому уроці? — які нові знання здобули?
|