Урок 55
Тема. Знаходження серед дієслів тих, які подібні чи протилежні за зна- ченням Мета:формувати вміння учнів розпізнавати дієслова за питаннями; учити добирати слова, близькі і протилежні за значенням; розвивати зв’язне мовлення учнів; ви- ховувати почуття взаємодопомоги, бажання дружити.
Хід урОКу I. Організаційний момент Учитель
Учні Добрий день, другий клас! Дуже рада бачить вас!
На урок прийшли ми знову І навчатися готові!
II. Хвилинка каліграфії — Відгадайте загадку.
• Підморгне зеленим оком — ми йдемо, Підморгне червоним оком — стоїмо, Жовте моргає — уваги вимагає. (світлофор) — Запишіть каліграфічно. світ ло фор світлофор Група учнів зупинилася перед світлофором.
III. мотивація навчальної діяльності. повідомлення теми і мети уроку — які слова ми вивчаємо? — На які питання вони відповідають? Робота в групах. Гра «Хто більше впіймає слів — назв дій» Учні слухають уважно текст і записують усі дієслова, які по- чули. Перемагає група, яка «впіймає» найбільше дієслів.
ЗАПАС НА ЗиМУ Кожний робить собі запаси на зиму по-своєму. Ховрах зерно з полів краде й ховає в нору. Навіть особливі комори риє для кра- деного зерна. Водяний щур забиває нірки картоплею. Сич на зиму заморожує в дуплі, як у холодильнику, мишей і птахів. (М. слад- ков) — Сьогодні ми будемо вчитися добирати слова — назви дій, близькі і протилежні за значенням. IV. сприймання й усвідомлення нових знань 1 Робота в парах — До слів лівого стовпчика доберіть протилежні за значенням з правого. Запишіть їх парами.
Купувати руйнувати говорити підіймати охолоджувати шепотіти
мовчати продавати підігрівати опускати кричати будувати
Учні «ланцюжком» зачитують утворені пари. З однією парою слів (на вибір) складають і записують речення.
2 Колективна робота — Доберіть з дужок потрібне за змістом слово. Давно не було дощу. раптом (налетіла, насунула) хмара. Ве- ликі краплини (затарабанили, закапали, полилися) по дахах. Біля сосни (дзюркоче, витікає, починається) струмок. Він (тече, пливе, біжіть) по ярах до річечки. За нашим селом (росте, тягнеться, височіє) ліс. Діти часто (шукають, збирають, заготовляють) там малину. Фізкультхвилинка Столярики-молодці, Тешуть столики й стільці. Пилочками чики-чики. Молотками туки-туки. чик-тук — туки, чик-тук туки, В нас до праці здібні руки.
|