Урок 56
Тема. Узагальнення знань учнів за темою «Слова, які називають дії пред- метів». Перевірна робота. Списування Мета:узагальнити і систематизувати знання учнів за темою «Слова, які називають дії предметів», закріпити вміння ставити питання до цих слів; перевірити вміння учнів списувати з друкованого тексту; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати ша- нобливе ставлення до людей похилого віку.
Хід урОКу I. Організаційний момент Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить. II. каліграфічна хвилинка — Відгадайте загадку.
• Шия довга й ніжна, Пір’я білосніжне. Їсть траву, комашок, рибу й черепашок. (Лебідь) — Запишіть каліграфічно. Ле бі дь лебідь
— Поділіть слово на склади, зробіть його звуковий аналіз. — Складіть речення зі словом лебідь. III. мотивація навчальної діяльності. повідомлення теми і мети уроку — Що означають слова — назви дій? — На які питання відповідають слова — назви дій? — Назвіть кілька слів — назв дій, близьких за значенням. — Назвіть кілька пар слів — назв дій, протилежних за зна- ченням. IV. узагальнення й систематизація знань 1 Робота в групах — Напишіть, хто що робить.
Учитель продавець лікар маляр муляр
— Запишіть і запам’ятайте.
лікує вчить продає мурує малює
Маляр малює, а муляр мурує. Мурувати — від слова мур, стіна. — Утворіть подібні речення за схемою: , а. 2 Самостійна робота — Випишіть слова — назви дій, протилежні за значенням. • ластівкадень починає, а соловей кінчає. • Сміливий там знайде, де боягуз загубить. • Згода дім будує,а незгода руйнує. Вправа «Мікрофон» — Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я. 3 Гра «Навпаки» Учитель називає дію, діти виконують протилежну. Сісти — встати; бігти — зупинитись; мовчати — шуміти; пла- кати — сміятися.
4 Фронтальна робота — розгляньте малюнки і прочитайте загадки. Дайте відповіді на запитання загадки.
На дошці — малюнки орла, кита, кота, крота. • Хто літає високо? • Хто пірнає глибоко? • Хто себе без мила миє? • Хто підземні ходи риє?
|