Урок 58
Тема. Вправляння у доречному вживанні службових слів у реченні Мета:вправляти учнів у доречному вживанні службових слів у мовленні; закріплювати навички правильного написання службових слів з іншими словами; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати культуру мовлення.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Починаємо урок, Бо почули ми дзвінок. Він за парти кличе нас. До роботи, другий клас! II. Хвилинка каліграфії Ух мя дух ний духмяний — Доберіть близькі за значенням слова до слова духмяний. духмяний, пахучий, ароматний, запашний. Звідкись вітерець приніс духмяний аромат суниць.
III. мотивація навчальної діяльності. повідомлення теми і мети уроку — Погляньте на вірш (запис на дошці). — яких слів у ньому бракує? — як називаються ці слова? (службові) — як ви їх розпізнаєте? (до них не можна поставити пи- тання.) Скаче дощик (по) долині — Зупинився (на) стежині… (із) сонечком подружився… (У) веселку перелився. Б. Чепурков — Сьогодні на уроці ми будемо вчитися вживати службові слова у своєму мовленні. IV. Формування навичок і вмінь
— Прочитайте слова. Поміркуйте, які слова треба додати в кожному рядку, щоб утворилося речення. Дерева, білка, пеньок, стрибнула. лапках, тримала, вона, шишку. Пеньку, поснідала, білочка. — Запишіть утворені речення. Самоперевірка — з дошки.
— Складіть речення зі словами: за школою, під березою, через дорогу.
Кращі речення учні записують у зошити. — Підкресліть службові слова. Фізкультхвилинка
Вітер очерет гойдає І додолу нагинає. Вліво, вправо нахилив Й знову, знову закрутив. раптом тихо жук підліз, Потягнувся на весь зріст, Свій почистив язичок Й закрутився у вальсок.
|