Урок 43
Тема. Слова, що відповідають на питання який? яка? яке? які? (прикметники) Мета:ознайомити учнів зі словами, що називають ознаки предметів; формувати вміння ставити питання до слів, впізнавати предмети за їх ознаками; виховувати любов до рідної мови.
Хід урОКу I. Організаційний момент Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. II. каліграфічна хвилинка — Відгадайте загадку. • Срібною каймою На гілках висить зимою. (іній) — Запишіть каліграфічно. ін ій іній нашсад убрався в срібний іній. — Назвіть у реченні слова — назви предметів. III. повідомлення теми і мети уроку — Відгадайте загадку. • Маю плаття, , віти, кору, стан. як я звуся, діти? — чому вам не вдалося відгадати загадку? (не вистачає слів, які пояснюють, яке плаття, які віти, яка кора, який стан?)
— На сьогоднішньому уроці ми почнемо вивчати слова, що від- повідають на питання який? яка? яке? які? і називають ознаки предметів.
Це слово дасть усякому предмету якусь його ознаку чи прикмету. На прикмети воно вкаже, Хто який воно розкаже.
IV. сприймання й усвідомлення нових знань 1 Продовження роботи над загадкою — Прочитайте ще раз загадку, але вже зі словами, що назива- ють ознаки предметів, і відчуйте різницю.
• Маю плаття золотеньке, Гнучкі, ніжні віти, Білу кору, стан тоненький, як я звуся, діти? (Береза) — які слова вам допомогли здогадатися, що це береза? — як ви розумієте слово віти? — Поясніть значення слова стан. (стан — тулуб, корпус лю- дини; торс, талія, перехват, пояс. Високий стан — високий на зріст. Тонкий стан — не товстий, з тонкою талією.)
2 Робота за малюнками — розгляньте малюнки, назвіть предмети та їх ознаки за ко- льором, запишіть за зразком.
Банан (який?) жовтий; помідор (який?) червоний; сливи (які?) сині; огірок (який?) зелений; апельсин (який?) помаранчевий.
3 Гра «Назви ознаку» — Назвіть зображені предмети та їх ознаки за матеріалом, з якого вони виготовлені.
Стіл (який?) дерев’яний; ваза (яка?) фарфорова; тарілка (яка?) скляна; чайник (який?) металевий; скатертина (яка?) полотняна; ложка (яка?) срібна.
4 Гра «Упіймай слово — назву ознаки»
Ходить місяць кучерявий, Темній ночі — золотий дар. Десь у лузі чорнобровий Виграє щось сопілкар. о.Александрова
V. підсумок уроку — Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці? — На які питання відповідають слова — назви ознак?
|