Урок 39
Тема. Закріплення правил написання іменників з великої букви Мета:закріплювати вміння молодших школярів застосовувати правило написання власних іменників з великої букви; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати любов до рідної мови.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить. II. актуалізація опорних знань 1 Гра «Добери назву» — Доберіть загальну назву до кожної групи власних назв. львів, Запоріжжя, Донецьк, черкаси — Гагарін, Сухомлинський, Глібов, Каденюк — Андрій, Богдан, Наталія, Оксана — Григорович, Іванович, Олексіївна, Петрівна — рекс, лайка, Мурчик, Орлик — слова для довідки: імена, клички тварин, прізвища, міста, по батькові.
2 Гра «Продовж речення» З великої букви пишуться… 3 Каліграфічна хвилинка Ха Бе де десна Місто Чернігів стоїть на березі річки десни. — які слова в реченні пишуться з великої букви? чому? 4 Складання речень — З поданих слів складіть і запишіть речення. Над, наш, розкинувся, Дніпром, Київ. лине,до, плавно, моря, Дніпро.
5 Робота в групах Запишіть іменники за групами: 1-ша група — назви міст; 2-га група — назви річок. 6 Хвилинка міркувань — Прочитайте запитання і поміркуйте, як на них відповісти. • Хто написав книгу «Кобзар»? • яке місто є столицею України? • У яке море впадає ріка Дніпро? • Хто в незалежній Україні першим полетів у космос? — На яке запитання вам було важко відповісти? — Запишіть речення в зошитах. Першим у незалежній Україні полетів у космос космонавт лео- нід Каденюк. Пальчикова гімнастика
Зголоднів великий палець: — От, коли б дістати смалець! Вказівний за ним зітхає: — Смалець що! Крупи немає. А середній мовить тих: — Що крупа! Без хліба лихо. Підмізинний ледь не плаче: — Отаке життя ледаче! А мізинець: — Годі, братці! До роботи треба браться! Французька народна творчість
|