Урок 38
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів Мета:учити учнів складати речення, що передають дії, які виконуються на уроці мови чи з інших предметів; розвивати мовлення, збагачувати лексичний словник; формувати прагнення пізнавати шкільне життя.
Хід урОКу I. Організаційний момент
На гостину в нашу школу Вас запрошую, малята! Мовлення своє ми знову Будемо тут розвивати. II. актуалізація чуттєвого досвіду учнів 1 Робота над віршем Дає здоров’я спорт. Вагу — солодкий торт.
Мед — працьовиті бджоли. Знання глибокі — школа.
— Назвіть дії, які виконують у школі діти. — чи можна всі ці дії виконати на одному уроці? 2 Гра «Розв’яжи приклад» — Виконайте арифметичні дії і відгадайте назви шкільних предметів. Мавпа – впа + тема + тир – р + ка = математика. Мак – к + лю + вата – та + ння = малювання. Мода – да + вода – од = мова. — які ще назви шкільних предметів ви знаєте? 3 Гра «Коректор» — Виправте помилки, запишіть правильно. рідна шкода — Урок чихання — розклад кроків — Домашня оправа — 4 Слухання віршів рОБОТяЩА лЮБА Клаптик ситцю я покраю, Хусточок з нього нашию, Помережу їх по краю, Пов’яжу лялькам на шию. В. плахотников чОГО СОНЦе черВОНе І чого таке сонце червоне, І не втомлюється, й не холоне? А того, що вмивається в морі Ще тоді, коли світяться зорі. Витирається білим туманом, Щоб завжди бути чистим, рум’яним. я вмиватимусь також у морі Ще тоді, коли світяться зорі. рушником натиратиму тіло, Щоб, як сонце, воно червоніло. В. Швець
ДУБОчКи Проти сонця на горбочку Випинаються дубочки: Свіжий вітер повіва: «раз-два! раз-два!»
Так щоранку всі дубочки роблять вправи на горбочку — І тому вони гінкі, І тому вони стрункі.
розведу я фарби, Намалюю свято. Сонячно і гарно. Прапорів багато!
Мова наша, мова — Мова кольорова, В ній гроза травнева Й тиша вечорова. Г. демченко
і. Жиленко
д.Білоус
— До яких навчальних предметів підходять ці вірші? III. визначення теми і задач уроку — Сьогодні ми будемо складати речення, що передають дії, ви- конувані на уроці.
|