Урок 112
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання зв’язного висловлювання за серією малюнків Мета:учити учнів складати розповідь за серією малюнків та опорними словами; розвивати мислення, увагу, пам’ять, мовлення, творчу уяву; виховувати прагнення піклуватися про птахів.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Всі почули: дзень-дзелень? До роботи! Добрий день!
II. актуалізація знань та чуттєвого досвіду учнів — яка зараз пора року? — чому ви так вважаєте? — Назвіть ознаки весни. (пригріває сонечко, день довший, зеле- ніють листочки, травичка, з’являються перші квіти, поверта- ються з теплих країв птахи.)
ЙДе ВеСНА Стану я, гляну я — Скрізь поточки, як дзвіночки. Жайворон, як золотий, З переливами: Йде весна Запашна, Квітами-перлами Закосичена. п.Тичина
III. визначення теми і задач уроку — Сьогодні на уроці ми помандруємо в сад. Навесні все пробу- джується від зимового сну, оживає, народжується, розвивається. Будемо вчитися складати розповідь за серією малюнків та опо- рними словами.
IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Бесіда за ілюстрацією «Сад навесні» — який сад навесні? — які дерева ростуть у саду? кущі? квіти? — Кого можна зустріти в саду?
2 Робота над загадками
• я ловлю комах, жучків, Їм біленьких черв’ячків, В теплий край я не літаю: Під стріхою хату маю. Цвірінь! — сів я на хлівець, Звуть мене... (горобець).
• ростом він маленький, Сірий, чепурненький, Справжній молодець. Хто він?... (Горобець). • Маленький хлопчик у сірій свитині По дворах стрибає, крихти збирає. (Горобець) • У нашої бабусі сидить дід у кожусі. Проти ночі гріється, без води умивається. (Кіт) Записування слів-відгадок у зошит. 3 Робота над засобами зв’язку — як по-іншому можна назвати пташку, пташенят, котика? Пташка — вона, мати-пташка, горобчиха. Котик — він, бешкетник, кіт, розбишака. Пташенята — вони, малята. 4 Робота над серією малюнків «У гнізді» — Уявіть собі, що мандруючи по саду, ми підійшли до дерева і побачили на одній із гілок гніздо. — яку пору року зображено? — Де відбувається дія? — Хто сидить у гнізді? — Що роблять пташенята? (пташенята виглядають, чека- ють на свою маму.) — чому пташка залишила пташенят? (пташка-мати поле- тіла шукати корм для своїх діток.) — Що трапилося, коли пташка полетіла за кормом для пташе- нят? (надерево видряпався кіт, щоб поживитися безпомічними пташенятами.) — як мати захистила своїх пташенят? (почувши писк своїх ді- ток, вона накинулася на кота, почала дзьобати його і бити крильми.) — як ви вважаєте, що могло б трапитись, якби пташка-мати не встигла прилетіти і захистити безпомічних пташенят? — як вчинили б ви, перебуваючи неподалік?
Фізкультхвилинка
|