Урок 118
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання зв’язного висловлювання за ілюстрацією Мета:учити учнів складати розповідь за ілюстрацією; продовжити роботу щодо формування вміння відповідати на питання повною відповіддю; розвивати зв’язне мовлення учнів, формувати вміння будувати логічні висловлювання, активізувати словниковий запас учнів; виховувати спостережливість, інтерес до матеріалу, що ви- вчається.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Всі почули: дзень-дзелень? До роботи! Добрий день!
II. актуалізація знань та чуттєвого досвіду учнів — яка зараз пора року? — Назвіть весняні місяці. — яка сьогодні погода? ВеСНА — Що з весною настає? — Сніг у полі розтає. — А чому то так буває? — Сонце його пригріває. — Що ж синіє на землі? — Ніжні проліски малі. — А що пнеться з-під листа? — То травичка вироста. — А над полем що бринить? — любий жайворон дзвенить. К. перелісна
ВеСНяНІ КВІТи Весна-чарівниця, неначе цариця, наказ свій послала, щоб краса встала, і проліски, і травка, й зелена муравка, і кульбаба рясна, і фіалочка ясна — всі квіти весняні, веселі, кохані, з-під листя виходять, голівки підводять од сну зимового до сонця ясного! олена пчілка
III. визначення теми і задач уроку — Сьогодні ми будемо складати розповідь про весну за ілюстра- цією.
IV. сприймання та усвідомлення нового матеріалу 1 Робота за ілюстраціями — розгляньте малюнки із зображенням пір року. — якої пори року бракує? (немає картинки зими.) — яка пора року настала? — яке небо навесні? — Що відбувається зі снігом і льодом навесні? — Про яку пору року ми говоритимемо? (про весну) — Приберіть зайві ілюстрації (літо, осінь). 2 Складання зв’язного тексту 1) Словникова робота. На дошці — опорні слова: весна, блакитне, високе, тане сніг, біжать струмки, на річках і озерах крижини, каламутна, темна, рибалки, лов- лять рибу, без листя, перелітні птахи.
2) Бесіда за ілюстрацією «Весна». Учні будують речення за змістом ілюстрації із зображенням весни, питаннями та опорними словами. — яка пора року настала? — яке небо навесні? — Що відбувається зі снігом навесні? — Що робить лід? — Що пливе по річці? — яка вода в річці? — Хто сидить на березі? — Що вони роблять? — які дерева? 3) робота в парах. — Доповніть речення (опора — на запитання, ілюстрацію, мовний матеріал). На дошці — текст з пропусками. Настала... Небо навесні...,.... Сніг навесні...,.... Тане лід... і.... По річці пливуть... На березі сидять... Вони... Дерева... Прилітають...
4) Переказ складеної розповіді. 5) Закріплення у мовленні опорних слів (показ учнями предметів і явищ природи на ілюстрації, повторення за вчителем мов- них одиниць). 6) Повторний переказ тексту за ілюстрацією за допомогою питань та опорних мовних одиниць.
Фізкультхвилинка
|