Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Література. Основи оперативної хірургії та топографічної анатомії в тестах





 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ′Я УКРАЇНИ

ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Е.Р. Скаковський

 

Основи оперативної хірургії та топографічної анатомії в тестах

 

ЗАПОРІЖЖЯ

УДК 611 + 617.5 (076.2)

„Затверджено”

Центральною медичною Радою

Запорізького державного медичного університету

Р.

 

 

Скаковський Е. Р. Оперативна хірургія та топографічна анатомія в тестах.-Запоріжжя,2009.

 

 

Збірник містить достатню кількість тестових завдань для проведення поточного та проміжного контролю знань відповідно до вимог навчального процесу за робочою програмою з дисципліни 2006 року.

 

Для студентів медичного факультету, лікарів-інтернів першого року навчання.

 

Вступ

У зв’язку з впровадженням кредитно-модульної системи організації навчального процесу надається перевага стандартизованим методам контролю знань („Інструкція про систему оцінювання навчальної діяльності студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу”, – МОЗ України, № 68.01-22/1258 від 18.06 2005) Застосування стандартизованих форм контролю знань на практичних заняттях з оперативної хірургії та топографічної анатомії важливе ще і тому, що дозволяє заощадити час для вирішення питань клінічної анатомії, засвоєння практичних вмінь та навичок відповідно освітньої кваліфікації.

Ми підтримуємо вимоги до стандартизованих методів контролю знань в тому, що ці форми повинні виконувати як функцію контролю, так і функцію навчання. Тестування, як одне із стандартизованих форм, з однією правильною відповіддю на завдання, не відповідає в належній мірі цим вимогам, тому що студенти спрямовують свої зусилля тільки на запам’ятання однієї правильної відповіді, не вдаючись до сутності питання. Тому ми вважаємо, що завдання з декількома правильними відповідями не тільки дозволяють більш повноцінно охопити окремі пункти анатомії, топографічної анатомії або оперативної хірургії, особливо ті, на які одна правильна відповідь не можлива, але і стимулюють студентів до аналізу питання та сприяють засвоєнню фактичного матеріалу. Тестові завдання в такому форматі більш корисні і для поновлення вихідних знань з анатомії людини.

Характеристика тестових завдань

Тестові завдання підготовлені у форматі „ Крок-1”, але з однією або кількома правильними відповідями.

Зміст тестів відповідає навчальній програмі з оперативної хірургії та топографічної анатомії, кількість – об’єму останньої.

Кількість та різна складність тестів дозволяє використовувати їх як для контролю вихідного, так і остаточного рівня знань з теми практичного заняття. Для контролю вихідного рівня знань необхідно готувати кластері тестів, які відповідають вимогам вихідного контролю, для контролю остаточного рівня – більш складні тести.

Процедура тестування відрізняється тільки тим, що студент повинен замалювати одну або декілька літер, які відповідають правильній відповіді. (О.Г.Минцер, В.В. Краснов.Вопросы систематезации автоматизированных систем в медицине (методические рекомендации). Тернополь. «Укрмедкнига». -2000.-56с.)

Оцінка результатів тестування

Оцінка результатів тестування може проводитися у двох варіантах. Перший - підраховується кількість правильних відповідей (літер) по кожному з кластерів, враховуючи що на одне завдання може бути декілька правильних відповідей. Другий – підраховується кількість неправильних відповідей, тобто літери, які студент не повинен був замальовувати.

Перший варіант. Оцінка „задовільно” виставляється, якщо кількість правильних відповідей складає не менш 66 відсотків від максимальної кількості з конкретного кластера, оцінка „добре” – від 67 до 85%, „відмінно” – більше 85% (відсоток встановлюється рішенням кафедри).

Другий варіант. Оцінка „задовільно” виставляється, якщо кількість неправильних відповідей буде не більше 34 відсотків, „добре” – в межах 23-15%, „відмінно – менше 14 відсотків.

Приклад: Epigastrum поділяється вертикальними лініями на regiones:

A. Hypochondriacam dextram et sinistram

B. Abdominalem lateralem dextram et sinistram

C. Epigastricam

Правильна відповідь: А, С. Якщо, у порівнянні із зразком, у бланку відповідей була замальована тільки літера А, зараховується одна правильна відповідь, друга губиться, за рахунок чого зменшується відсоток правильних відповідей.

По другому варіанту оцінки, якщо виявляються замальованими літери В і С, нараховується одна помилка.

 

Література

1.Бурых М.П. Основы техноологий хирургических операций.-Харьков, 1998.-479 с.

2.В.В.Жебровський. Хирургия грыж живота. –М.: «МИА», 2005.-384 с.:ил.

3. Зайцев В.В., Алексеенко В.Е., Белый И.С. и др. Неотложная хирургия брюшной полости.- К.: «Здоровье», 1989. -272 с.

4. Кульчицький К.І., Ковальський М.П., Дітковський А.П. та інш. (за ред. Кульчицького К.І.).

Оперативна хірургія та топографічна анатомія. – К.: „Вища школа”, 1994. – 464с.

5. Малоштан А.В., Бойко В.В., Тищенко А.М., Криворучко И.А. Лапароскопические технологии и их интеграция в билиарную хирургию.- Х.: СИМ, 2005. -367 с.

6. Міжнародна анатомічна номенклатура /За ред..І.І. Бобрика, В.Г. Ковешникова. –К.:Здоров’я, 2001.-328 с.

7. Оперативна хірургія та топографічна анатомія: Навчально-методичний посібник. Практичні заняття. Для медичних факультетів/ Ковальський М.П., Костюк Г.Я., Півтора В.І., Кобзар О.Б., Гунько П.М.- Вінниця:ПП Видавництво «тезис», 2004.-310 с.

8. Свистонюк І.У., Піщак В.П., Лютик М.Д., Ахтемійчук Ю.Т. Оперативна хірургія. – К.:”Здоров′я”, 2001. – 368с.

9.Скрипников М.С., Білич А.М., Шепітько В.І. та інш. (за ред. Скрипникова М.С.). Оперативна хірургія і топографічна анатомія. – К.: „Вища школа”, 2000. – 501с.

10. Томашук И.П., Томашук И.И. Руководство по оперативной технике для начинающих хирургов: Практ. пособие. – К.: Изд.-во Европ. ун-та, 2001.- 864 с.

11. Баиров Г.А., Рошаль Л.М. Гнойная хирургия детей. – Л.: «Медицина», 1991.- 272 с.

12..Большаков О.П., Г.М. Семенов. Оперативная хирургия и топографическая анатомия: учебник. _ СПб: Питер, 2004. -1184

13. Буланов Г.А., Овсяников В.Я. Основы топографической анатомии и абдоминальной хирургии. – Нижний Новгород: Изд.-во НГМА, 2003.- 212 с.

14. Кованов В.В. (под ред.). Оперативная хирургия и топографическая анатомия. – М.: «Медицина», 2001. – 368с

15. Островерхов Г.Е., Бомаш Ю.М., Лубоцкий Д.Н. Оперативная хирургия и топографическая анатомия. – Курск: АП «Курск», 1995. – 720с.

.

 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 1085. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия