ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ
Методичні вказівки студентам щодо вивчення навчальних питань: Отримати і підготувати до роботи рекомендовану літературу. Керуючись завданням та методичними рекомендаціями, використовуючи рекомендовану літературу та навчально-матеріальне забезпечення класу самостійно вивчити навчальні питання. Перше навчальне питання: «Призначення, бойові властивості, загальна будова, послідовність неповного розбирання та збирання». При вивченні навчального питання звернути увагу на: 1. Призначення, ТТХ, загальна будова кулемета ПКТ. 2. Послідовність повного розбирання ПКТ. 3. Послідовність збирання ПКТ. Законспектувати в зошит: Послідовність повного розбирання ПКТ.
Друге навчальне питання: «Призначення, будова та робота частин та механізмів кулемета». При вивченні навчального питання звернути увагу на: 1. Призначення, будова частин і механізмів ПКТ. 2. Робота частин та механізмів кулемета при заряджанні та під час стрільби. Законспектувати в зошит: Робота частин та механізмів кулемета при заряджанні та під час стрільби.
Третє навчальне питання: «Затримки під час стрільби та способи їх усунення». При вивченні навчального питання звернути увагу на: 1. Затримки під час стрільби та порядок їх усунення.
Четверте навчальне питання: «Чищення та змащення ПКТ, догляд за ним». При вивченні навчального питання звернути увагу на: 1. Прилади, матеріали та мастила, які застосовуються під час чищення. 2. Порядок чищення та змащування кулемета ПКТ. Законспектувати в зошит: Прилади, матеріали та мастила, які застосовуються під час чищення. П’яте навчальне питання: «Порядок встановлення кулемета на БМП (БТР), зняття з БМП (БТР)». При вивченні навчального питання звернути увагу на: 1. Порядок встановлення кулемета ПКТ в бойові машини. 2. Порядок зняття кулемета з машини. Питання для самоконтролю: 1. Призначення, ТТХ ПКТ. 2. Загальна будова ПКТ. 3. Порядок повного розбирання ПКТ. 4. Затримки під час стрільби та порядок їх усунення. 5. Матеріали та мастила, які застосовуються під час чищення. 6. Порядок встановлення кулемета ПКТ в бойові машини
ЗАНЯТТЯ № 5 «Ручні осколкові та протитанкові гранати. Ручний протитанковий гранатомет (РПГ-7) та підствольний гранатомет (ГП-25) та постріли до них» (групове заняття) Години Навчальна та виховна мета: 1. Вивчити: - призначення, бойові властивості та загальну будову ручних гранат - принцип дії ручної осколкової гранати; - порядок підготовки гранати до застосування, прийоми та правила кидання ручних гранат; - - призначення, бойові властивості та загальну будову ручного протитанкового гранатомету РПГ-7 та під ствольного гранатомету ГП-25; - роботу частин і механізмів при заряджанні та стрільбі; - затримки які виникають під час стрільби та порядок їх усунення. 2. Сприяти засвоєнню технічної термінології та розвитку творчого мислення при вивченні навчального матеріалу. 3. Виховувати у студентів сумлінне ставлення до вивчення предмету, відповідальність за організацію дій підлеглих в складних умовах. Навчально-матеріальне забезпечення: 1. Література: - Вогнева підготовка, частина II. - Настанова зі стрілецької справи ручні гранати. - Настанова зі стрілецької справи ручний протитанковий гранатомет (РПГ-7 и РПГ-7Д). - Керівництво по 40мм підствольному гранатомету ГП-25 2. Наочні посібники: - Плакати, стенди, слайди 3. Матеріальне забезпечення - макети ручних гранат (Ф-1, РГД-5, РКГ-3ЕМ). - Навчальні зброя РПГ-7 та ГП-25 . НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ЧАСУ:
1. Загальні організаційно-методичні вказівки: При підготовці до заняття викладачеві необхідно усвідомити мету заняття, визначити конкретні знання які передбачається за його допомогою досягти. Вивчити методичну розробку для проведення занять з даної теми. Підібрати навчальну літературу, необхідні плакати, підготувати матеріальне забезпечення. Продумати послідовність використання наочних посібників, методику проведення вступної частини, викладання навчальних питань в основній частині та заключної частини заняття. Скласти план проведення заняття та затвердити його не пізніше за 2-3 дні до проведення заняття. Заняття доцільно проводити в спеціалізованому класі вибухових речовин та боєприпасів. Основним методом проведення заняття є розповідь з показом з елементами бесіди та обговоренням окремих питань. На занятті студенти повинні мати конспекти та заздалегідь отриману навчальну літературу.
|