ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ
1. Экономическая информатика / под ред. П.В. Конюховского и Д.Н. Колесова. – СПб: Питер, 2000. – 560 с.: ил. 2. Информатика. Базовый курс / Симонович С.В. и др. – СПб: Питер, 2001. – 640 с.: ил. 3. Информатика для юристов и экономистов / С.В.Симонович и др.. – СПб: Питер, 2001. –688с. 4. Руденко В.Д., Макарчик А.М., Патланжоглу М.А. Курс інформатики / Под. ред Мадзигона В.Н. _ К.: Фенікс, 1998. – 368 с. 5. Дибкова Л.М. Іформатика та комп'ютерна техніка. Посібник для студентів вищих навчальних закладів. – Академія: К., 2002.
МЕТА ЛАБОРАТОРНИХ ЗАНЯТЬ Метою виконання лабораторних робіт є ознайомлення студентiв з основними компонентами програмного забезпечення сучасної комп’ютерної техніки, здобуття знань i практичних навиків з алгоримiзацiї задач, створення ужиткових програм з використанням прийомів структурного програмування та реалiзацiї розроблених програм на основі ресурсiв iнструментальних систем програмування. Вивчення основ програмування здiйснюється на базi універсальної мови високого рiвня Турбо Паскаль, яка є досконалою навчальною мовою для оволодiння основними прийомами програмування i, водночас, включає потужні засоби та бібліотечні підпрограми, що дозволяють реалізовувати складні обчислювальні процеси та опрацьовувати рiзнотипну iнформацiю в задачах автоматизованих систем керування та комп’ютерних інформаційних технологiй. В результаті виконання лабораторних робіт студенти повинні: · знати: сучаснi технiчнi та програмнi засоби взаємодiї з комп’ютером, технологiю пiдготовки та комп'ютерної реалізації програм, синтаксис та семантику алгоритмiчної мови Турбо Паскаль, її функцiональнi можливостi та бiблiотечне забезпечення, вимоги до оформлення програмної документацiї; · вмiти: здiйснювати математичну і/або інформаційну постановку задачi та вибір методу її розв’язку, розробляти i графiчно зображати алгоритм розв'язку, записувати програму реалізації задачі на мові Турбо Паскаль, працювати в iнтегрованому середовищi редагування, вiдлагоджування та виконання програм Turbo Pascal.
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ Готуючись до лабораторного заняття, студент повинен: 1) різнобічно ознайомитися з теоретичним матеріалом та прикладами програм, що пов’язані з тематикою лабораторної роботи, – для цього слід скористатися матеріалом лекційних занять, методичними розробками до даної теми курсу, відповідними підручниками та рекомендованою літературою з програмування; 2) уважно перечитати і занести в звіт завдання лабораторної роботи, вибрати з нього та виконати ту частину, яка повинна бути зроблена (або може бути самостійно виконана) у процесі підготовки до лабораторного заняття; 3) методичні вказівки до більшості лабораторних робіт містять набори індивідуальних завдань за темою заняття – слід вибрати з переліку своє завдання – номер індивідуального завдання співпадає з порядковим номером студента в журналі академгрупи (не підгрупи); 4) виконуючи лабораторні роботи, які передбачають написання програм, треба: · здійснити математичну або інформаційну постановку задачі; · розробити алгоритм розв’язку поставленої задачі та (якщо це передбачено завданням лабораторної роботи) накреслити блок-схему алгоритму; · написати програму розв’язку задачі на мові Турбо Паскаль; 5) підготувати три-чотири набори вхідних даних, які дозволяють перевірити правильність роботи програми та її реакцію на різні значення базових змінних, зокрема можливість виявлення помилок при введенні вхідної інформації. На лабораторному занятті студент повинен: 1) відповісти на поставлені йому питання за темою даної лабораторної роботи; 2) використовуючи відповідні інструментальні та програмні засоби iнтегрованого середовища Turbo (Borland) Pascal, ввести і відредагувати текст програми – слід обов’язково дотримуватись норм щодо стилю запису Паскаль-програм; 3) якщо це передбачено в завданні лабораторної роботи або потрібно для виявлення неточностей чи помилок, провести відлагодження програми; 4) здійснити виконання програми для підготованих наборів вхідних даних і занести у звіт результати кожної реалізації; 5) у разі необхідності внести в алгоритм розв’язку задачі і/або текст програми необхідні зміни та доповнення і повторно виконати п.п.2-4; 6) оформити та захистити звіт з даної лабораторної роботи.
|