Лабораторні роботи № 10 і 11
Тема роботи: ; Використання записів для опрацювання різнотипної інформації, робота з файлами у Паскаль-програмах. Мета роботи: Навчитись програмувати задачі з опрацювання різнотипних взаємопов’язаних даних, використовуючи комбіновані та файлові типи мови Турбо Паскаль, оволодіти підпрограмами модуля System для роботи з текстовими і типізованими файлами. Завдання лабораторної роботи: ; 1. В індивідуальному завданні подано структуру вхідних даних, що підлягають опрацюванню. Засобами одного з текстових редакторів (можна скористатись вбудованим редактором середовища Turbo Pascal) створити текстовий файл, рядки якого повинні містити дані відповідно до поданого шаблону. Зауваження: 1) записуючи дані, можна не формувати шапки таблиці та роздільчих ліній, а вводити тільки інформаційні рядки; 2) для зручності читання та опрацювання дані в процесі введення вирівняти у колонки (для кожної колонки встановити позицію початку і кінця). 2. Ввести 8-20 інформаційних рядків. Зберегти створений файл з даними в особистому каталозі. Текстовий файл повинен мати розширення *.inf. 3. У програмі організувати створення нового типізованого файлу (цей файл повинен мати таке саме ім’я, як і вхідний текстовий, та розширення *.dat) зі записів, кожен з яких повинен містити дані одного рядка вхідного текстового файлу – поля записів повинні відповідати графам таблиці. Одночасно зі створенням типізованого файлу роздрукувати вміст текстового файлу. Підказки: 1) рядок текстового файлу зчитувати в оперативну пам’ять як стрінг; 2) вивести на екран зчитаний рядок; 3) скопіювати (вирізати) дані з відповідних позицій стрінга, якщо потрібно – перетворити їх, і занести у відповідні поля запису; 4) створені записи послідовно заносити в типізований файл. 4. Коли типізований файл сформовано, закрити текстовий файл і далі в програмі працювати тільки з типізованим файлом. Запрограмувати дії, які необхідно виконати, щоб реалізувати вказану в індивідуальному завданні задачу щодо опрацювання введеної інформації. Продумати наочну форму виведення результуючих даних. 5. Переглянути за допомогою вбудованого в’ювера або одного з текстових редакторів структуру створеного типізованого файлу. Записати розміри обох файлів: текстового і типізованого, порівняти їх, зробити висновки. 6. Скласти звіт з лабораторної роботи, дотримуючись вимог щодо його оформлення. Варіанти індивідуальних завдань: 1. Результати екзаменацiйної сесiї студентiв групи:
Визначити студента (студентiв) групи з найвищим рейтинговим балом. 2. Список читачів бiблiотеки:
Випадковим чином (на основі генератора випадкових чисел) вибрати зі списку трьох різних читачів і надрукувати їх анкетні дані. 3. Список членiв громадської спiлки:
Вивести на екран список жiнок, зареєстрованих до 1 липня 1999 року. 4. Облiк пацiєнтiв, якi звертались за медичною допомогою:
Вивести список хворих, що мають лiкарняний листок, в кодi захворювання яких є комбiнацiя символів "А7С". 5. Список книг домашньої бiблiотеки:
Надрукувати перелік книг, виданих після 1990 року, в описі яких у розділі "Примітки" є слово "фантастика". 6. Список спортсменiв школи:
Надрукувати список спортсменів 8-10 класів, які приймали участь у шкільній спартакіаді. 7. Облiк виробiв, наявних на складах пiдприємства:
Витерти в створеному типізованому файлi записи з даними про вироби, шифр яких починається кодовою комбiнацiєю "А80". Роздрукувати вмiст отриманого файлу. Підказка: створити новий файл, у який занести дані, що мають бути збережені; витерти базовий файл і його ім’я присвоїти новому. 8. Данi медичного обстеження школярів 6-7 класів:
Визначити середній зріст і вагу учнів – окремо 6-х і 7-х класів. 9. Координати групи просторових точок:
Визначити дві точки заданого кольору, розташовані найближче до початку координат. 10. Розподiл путiвок у спортивно-оздоровчi табори по школах мiста:
Надрукувати сумарну кількість путівок, яку отримала кожна школа. 11. Список учасників міжшкільних спортивних змагань:
Визначити місто, з якого на змагання приїхало найбільше школярів. 12. Облiк автомобiлiв, що потребують ремонту:
Надрукувати дані про автомобiлi, що проходили технічний огляд протягом трьох останнiх мiсяцiв. 13. Данi про результати сесiї студентів груп І-го курсу:
Роздрукувати дані в формі таблиці, розташувавши їх в порядку спадання середнього рейтингового балу. 14. Список міжміських телефонних дзвінків за попередній місяць:
Надрукувати перелік усіх телефонних розмов з абонентами м. Полтава, що мали місце у заданому місяці. 15. Інформація про хід передплати періодичних видань:
Визначити і надрукувати сумарну кількість передплачених видань по заданій організації. 16. Дані про продаж товарів з магазину:
Визначити виріб, якого було продано найбільше (за кількістю). 17. Список книг, підготованих у видавництві за певний період часу:
З клавіатури ввести прізвище та ініціали автора. Надрукувати список виданих книг, автором чи співавтором (одним із авторів) яких є дана особа. 18. Дані про автомобілі таксопарку:
Визначити кількість і середній пробіг автомобілів, випущених до 1990 року. 19. Данi про розподiл стипендiї по групах 1-го курсу:
Надрукувати дані про групи, в яких понад 30% студентiв отримують стипендiї. 20. Облік дерев парку:
Надрукувати список дерев, посаджених за останні три роки. Визначити, яких дерев найбільше в парку. 21. Медичний облік дітей, що відвідують дитсадок:
Надрукувати список дітей, яким на 1 липня поточного року виповнилось чотири роки і пройшли профілактичні щеплення. 22. Листок передплати періодичних видань:
Визначити найбільш популярне видання. 23. Список переможців шкільної олімпіади:
Надрукувати список учнів, які в шкільній олімпіаді з фізики зайняли призові місця (перше або друге). 24. Список учасників танцювального гуртка:
Випадковим чином (на основі генератора випадкових чисел) вибрати зі списку двох танцюристів, що приймали участь у конкурсі, і надрукувати їх анкетні дані. 25. Координати вершин набору трикутників:
Визначити і надрукувати номер трикутника з найменшим периметром. 26. Список спортсменiв інституту:
Надрукувати список всіх спортсменів, які навчаються на четвертому курсі (номер курсу виділити з найменування групи) і приймали участь в університетській спартакіаді. 27. Iнформацiя про результати дiяльностi цехiв пiдприємства за тиждень:
Надрукувати список виробiв, шифр яких починається цифрами "7" або "4", і з яких не виконано план випуску за тиждень. 28. Набір екранних точок:
Визначити дві точки однакового кольору, віддаль між якими найбільша.
|