Розрахунок і підбір основного технологічного обладнання
До технологічного обладнання належать стаціонарні та переносні стенди, верстати, прилади, пристрої та виробничий реманент (стелажі, столи, шафи) і інше обладнання для виконання виробничого процесу. Загальна кількість металообробних верстатів визначається за залежністю:
В = ТРМ· Д / ФРПР·ФДПРВ В , (23)
де ТРМ - загальнорічна трудомісткість механічних робіт АТП, яка визначена в графі “Всього” двадцять другого рядка таблиці 3.4; Д - коефіцієнт врахування трудовитрат допоміжних робіт з самообслуговування підприємства, які належать до ВГМ ( = 1,2...1,3); ФРПР - річна тривалість робочого періоду верстатів, яка підрахована в графі “ПР” шостого рядка таблиці 3.3; ФДПР - добова тривалість робочого періоду верстатів, яка визначена в графі “ПР” дев’ятого рядка таблиці 3.3; В - коефіцієнт використання робочого часу верстата ( В = 0,7...0,8). Загальна кількість металообробних верстатів розподіляється між видами робіт у відсотковому співвідношенні: токарні - 60%, фрезерні - 12%, шліфувальні - 10%, заточні - 8%, стругальні - 5%, свердлильні - 5%. Кількість установок для миття автомобілів дорівнює кількості потокових ліній ЩО рухомого складу. Для вибору конкретного типу мийної установки, яка забезпечить виконання виробничої програми з ЩО рухомого складу, необхідно попередньо визначити її пропускну здатність - W за залежністю:
W = АЕ / ФДЩО·МУ· В , (24)
де , ФДЩО, В -аналогічно із (13); АЕ - аналогічно із (21); МУ - кількість мийних установок, яка дорівнює кількості потокових ліній ЩО. За визначеною пропускною здатністю мийної установки вибирається її конкретна модель із довідникової літератури. Кількість паливозаправних колонок для потреб АТП визначається за залежністю:
ПК = АЕ ·ДЗ / 60ФК , (25)
де ДЗ = tПЗ + tЗ - тривалість заправки одного автомобіля, хв; ФК = 3...4 год. - добовий робочий період паливозаправної колонки; tПЗ = 1...3 хв - підготовчо - заключний час на одну заправку; tЗ = VДП / WК - тривалість заправки одного автомобіля, хв.; VДП - середньодобові витрати палива одним автомобілем даної моделі в літрах; WК - подача паливозаправної колонки, яка ставить 20...40 л/хв Середньодобові витрати палива для легкових автомобілів і автобусів розраховуються за залежністю: VДП = 0,01 •НЛ •lСД , (26)
де НЛ - лінійна витрата палива, яка наведена для певної моделі автомобіля у таблицях А.4, А.5, л/100км. Середньодобові витрати палива для бортових вантажних автомобілів визначаються за залежністю:
VДП = 0,01 •lСД (НЛ + 0,5НW •qН), (27)
де НW - норма витрат палива на виконання транспортної роботи, НW = 2,0 л/100т. км для бензину, НW = 1,3 л/100т. км для дизельного палива; qН - вантажність автомобіля певної моделі, яка наведена у таблиці А.6, т. НЛ - лінійна витрата паливапевної моделі, яка наведена у таблиці А.6, л/100км. Середньодобова витрата палива для автомобілів самоскидів розраховується за залежністю:
VДП = 0,01lСД (НЛ + 0,5НW •qН) +0,1Н2 •lСД , (28)
де НW, qН, НЛ - аналогічно (27), які наведені у таблиці А.7; Н2 =0,25л - норма витрати палива на кожну поїздку з вантажем.
|