Річний об’єм виробництва і штати автотранспортного підприємства
Об’єм виробництва визначає загальні річні трудомісткості кожного виду робіт і служить вихідним нормативом для розрахунку потреб підприємства у виконавцях певних робіт, робочих постах і обладнанні. Розрахунок річного об’єму виробничих робіт рекомендується вести у вигляді таблиці 3.4. Розрахунок таблиці 3.4 необхідно починати із заповнення останнього рядка “Разом”, у відповідні графи якого заносяться суми загального річного об’єму робіт з кожного виду впливів для автомобілів даної моделі із останнього рядка попередньої таблиці 3.3. Таблиця 3.4 – Річний об’єм виробничих робіт
Розподіл загальних річних трудомісткостей кожного впливу, які наведені в останньому рядку таблиці 3.4, за видами робіт рекомендується проводити у відсотках, значення яких для кожного типу рухомого складу подані в таблицях додатку А.13, А.14, А15. Після розрахунків річних об’ємів трудовитрат для кожного конкретного виду робіт і типу рухомого складу в рядках графи “Всього” таблиці 3.4 необхідно підрахувати загальні сумарні трудовитрати для всього рухомого складу АТП. Штати АТП визначаються за наступними категоріями працюючих: – експлуатаційний персонал (водії рухомого складу); – виробничий персонал (робітники з ТО і ПР рухомого складу); – допоміжний персонал; – адміністративно-службовий персонал. Розрахунок кількості експлуатаційного персоналу необхідно проводити за залежністю: (11)
де ФВР – річний фонд часу водія (див. додаток А.16) Виробничий персонал АТП розраховується за залежністю:
, (12)
де ТР – річний об’єм робіт кожного виду; ФРР – річний фонд часу робітника певної професії; КПН – коефіцієнт перевиконання норм виробки, який дорівнює 1,02...1,05. Розрахунок виробничого персоналу рекомендується проводити у вигляді таблиці 3.5. У відповідні рядки графи “Річний об’єм робіт” цієї таблиці заносяться значення трудомісткостей із таблиці 3.4 (графа “Всього”). Значення річного фонду часу робітників приймаються із таблиці А.16. Розподіл виробничого персоналу за змінами слід проводити із врахуванням даних, наведених в таблицях 3.3 і 3.4, а саме: виду впливу, при якому виконуються ті чи інші роботи (див.таблицю 3.4) і номеру зміни, в яку виконуються певні впливи (див. таблицю 3.3).
Таблиця 3.5 – Виробничий персонал АТП
Допоміжний персонал АТП виконує роботи з самообслуговування підприємства: - ремонт і обслуговування технологічного обладнання, реманенту та інструменту; - ремонт і обслуговування інженерних мереж і комунікацій; - транспортування агрегатів, вузлів і матеріалів по території АТП; - зберігання і видачу матеріальних цінностей; - переміщення рухомого складу для ТО і ремонту; - прибирання виробничих приміщень і території підприємства. Визначення чисельності допоміжних робітників проводиться у відсотках від чисельності основного виробничого персоналу за рекомендаціями, які наведені в таблиці А.17. Після визначення кількості допоміжних робітників їх необхідно розподілити за видами робіт шляхом заповнення таблиці 3.6, аналогічно з таблицею 3.5.
Таблиця 3.6 - Допоміжний персонал АТП
Чисельність адміністративно-службового персоналу АТП, крім експлуатаційної та виробничо - технічної служб, а також кількість молодшого обслуговуючого персоналу і пожежно-сторожової охорони необхідно визначати в залежності від кількості і типу рухомого складу. Результати визначення чисельності адміністративно-службового персоналу АТП рекомендується оформити у вигляді таблиці 3.7, шляхом заповнення в ній тільки однієї графи “Чисельність персоналу” в кожному рядку функцій управління. Таблиця 3.7 – Адміністративно-службовий персонал АТП
|