Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Обслуговування і ремонту рухомого складу





План обслуговування рухомого складу визначає кількість впливів та їх трудомісткості за рік на один автомобіль певної моделі. Виробнича програма з ТО і ПР рухомого складу визначає річну і добову кількість впливів та річний об’єм робіт за всім парком дорожніх транспортних засобів.

План обслуговування і виробнича програма розраховуються в табличній формі. Результати розрахунків заносяться в таблиці 3.2 та 3.3.

Під час розробки плану обслуговування за розрахунковий цикл приймається відкоректована величина пробігу даної моделі автомобіля до капітального ремонту. У цьому випадку кількість КР за цикл завжди буде дорівнювати одиниці, оскільки LЦ=Lкр.

При пробігові автомобіля L=Lкр чергові технічні обслуговування вищого порядку (ТО-2) не проводяться у зв’язку з необхідністю направлення автомобіля в капітальний ремонт (перед капітальним ремонтом автомобіля нема сенсу займатися його обслуговуванням). Тому кількості впливів вищого порядку за цикл визначаються за залежностями:

 

. (7)

Оскільки роботи ТО-1 входять в об’єми ТО-2, то кількість ТО-1 за цикл буде рівним:

. (8)

 

Кількість ЩО за розрахунковий цикл визначають за залежністю:

NЦЩО = LKP / lCД, (9)

 

з урахуванням того, що його об’єм не входить в технічні обслуговування вищого порядку.

Під час визначення постових трудомісткостей одного впливу необхідно враховувати, що роботи з усіх видів технічних обслуговувань є постовими, і тому у відповідні графи таблиці 3.2 переносяться відкоректовані величини трудомісткостей ТО із таблиці 3.1.

Трудомісткості ПР поділяються на постові, які виконуються в зоні ПР, і підготовчі, які виконуються у виробничих відділеннях. Частка постових робіт у загальних трудомісткостях ПР становить: для легкових автомобілів – 49%, для автобусів – 44%, для вантажних автомобілів – 50%.

Вибір кількості робітників на постах ТО і ПР необхідно проводити за рекомендаціями, наведеними в таблиці А.12.

Подальші розрахунки в плані обслуговування необхідно проводити, орієнтуючись на залежності, які наведені в графі “Обґрунтування або розрахункова формула”, користуючись при цьому деякими показниками, які видаються в завданні на курсову роботу (проект), а саме:

- кількістю днів роботи рухомого складу за рік - ДР;

- списковою кількістю автомобілів – АС.

Під час вибору режиму виробництва ТО і ПР необхідно враховувати, що цей показник визначає робочий період, протягом якого виконуються роботи з даного виду впливу. Режим виробництва вимірюється річною тривалістю робочого періоду в днях – ФР, кількістю робочих змін і добовою тривалістю робочого періоду в годинах – ФД.

Річна тривалість робочого періоду для виробничих зон ЩО і ТО - 1, як правило, дорівнює кількості днів роботи рухомого складу за рік, тобто ФРЩО, ТО-1Р. Для виробничих зон ТО - 2 і ПР річна тривалість робочого періоду становить 253 дні при п’ятиденному робочому тижні, або 303 дні при шестиденному робочому тижні.

Добова тривалість робочого періоду виробничих зон ЩО і ТО - 1 залежить від часу в наряді рухомого складу - ТН, який заданий у вихідних даних проекту. Від цього ж показника залежить і кількість робочих змін, в які виконуються впливи ЩО і ТО-1.

При значенні величини ТН 10 годин за добу роботи з ЩО і ТО - 1 можна виконувати або в другу, або в другу і третю зміни. Тривалість кожної зміни в цьому випадку становить 6,7 години при шестиденному робочому тижні, або 8,0 годин – при п’ятиденному. При значенні ТН > 10 годин за добу роботи з ЩО і ТО – 1 слід виконувати тільки в третю зміну при її тривалості 6,7 або 8,0 годин.

Добовий робочий період зони ТО - 2 в загальному випадку становить одну зміну (першу), але можливі варіанти організації цих робіт в дві зміни (першу і другу).

Таблиця 3.2 – План обслуговування

Показник Одиниця вимірювання Умовне позначення Обґрунтування або розрахункова формула Види впливів
ЩО ТО-1 ТО-2 ПР Всього
1. Кількість впливів за цикл   NЦ Розрахунок + + +    
2. Трудомісткості постових робіт одного впливу люд.год. ТП Розрахунок + + + +  
3. Кількість робітників на посту осіб РП Карта поста + + + +  
4. Тривалість одного впливу в міжзмінний період Год. ДН ЩО, ТО-1: Тп/РП, ПР:ТП/2РП + +   +  
5. Тривалість одного впливу в експлуатаційний період Год. ДД ТО-2;ТП/PП, ПР:ТП/2PП     + +  
6. Тривалість простоїв за цикл Дні ДДЦ         +
7. Загальна тривалість циклу Дні ДЦ         +
8. Коефіцієнт технічної готовності   aТ         +
9. Коефіцієнт переходу від циклу до року   hР         +
10. Пробіг автомобіля за рік Км LP LKP*hР         +
11. Кількість впливів одного автомобіля за рік   NP NЦ*hР + + +    

Добовий робочий період зони ПР і виробничих відділень, як правило, становить дві зміни (першу і другу) з відповідною тривалістю кожної зміни 6,7 або 8,0 годин. Одним із основних показників виробничої програми з ТО і ПР рухомого складу є загальний річний об’єм робіт для кожного виду впливу (останній рядок таблиці 3.3).

Таблиця 3.3 – Виробниче програма з ТО і ПР рухомого складу

Показник Одиниця вимірювання Умовне позначен ня Обґрунту вання або розрахун кова формула Види впливів
ЩО ТО-1 ТО-2 ПР Всього
1.Спискова кількість автомобілів   АС Вихідні дані         +
2.Експлуатаційна кількість автомобілів   AE АС ·aт         +
3.Добовий пробіг рухомого складу тис.км SLД l· AE         +
4.Річний пробіг рухомого складу тис.км SLP LP ·АС         +
5.Річна кількість впливів всіх автомобілів   SNP NP· АС + + +    
6.Річна тривалість робочого періоду дні ФР Режим виробництва + + + +  
7.Добова кількість впливів   SNД SNРР + + +    
8.Розподіл впливів за змінами   І...ІІІ Режим виробництва + + + +  
9.Добова тривалість робочого періоду год. ФД Режим виробництва + + + +  
10.Добова тривалість впливів в міжзмінний період год. НД ТО: ДН·SNД ПР: ДН·SLД + +   +  
11.Добова тривалість впливів в експлуатаційний період год. ДД ТО: ДД·SNД ПР: ДД·SLД     + +  
12.Загальний річний об’єм робіт люд.год. Р ТО: ТТО·SNР ТО-2: ТТО-2·SNР+ m·АС·DТСО ПР: ТПР·SLP + + + + +  

 

Особливістю цих розрахунків є визначення загального річного об’єму робіт з ТО - 2, оскільки разом з ТО-2 інколи виконують роботи з сезонного обслуговування. В загальному випадку річний об’єм робіт ТО-2 визначається за залежністю:

 

ТР ТО-2 = ТТО-2 · NР + m · АС · ТСО, (10)

 

де ТТО-2 – трудомісткість одного ТО-2 (див. другий рядок таблиці 3.2);

m - кількість сезонних обслуговувань даної моделі автомобіля за рік (див. таблицю А.1);

ТСО - додаткова трудомісткість на сезонне обслуговування, яка визначаються за залежністю (6), і приведена в таблиці 3.1.

У тому випадку, коли для даної моделі автомобіля сезонне обслуговування не планується (тобто m = 0), другий член виразу (10) буде дорівнювати нулю.

 







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 611. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия