Вибір і коректування вихідних нормативів технічного обслуговування і ремонту
Вихідними нормативами для технологічного розрахунку АТП служать: пробіги автомобілів до КР, періодичності ТО, трудомісткості ТО і ПР рухомого складу, тривалості простою рухомого складу в КР, ТО-2 і ПР. Нормативи періодичностей КР і ТО наведені в таблиці А.1. Там же окремим показником приведена кількість СО протягом року для кожної моделі автомобіля з урахуванням рекомендацій заводів-виробників автомобільної техніки. Норми трудомісткості ТО і ПР рухомого складу наведені в таблиці А.2, де враховано виконання робіт з ЩО за допомогою механізованого устаткування. Наведені в таблицях А.1 та А.2 нормативи характеризують режими ТО і ПР рухомого складу в найбільш сприятливих умовах його експлуатації. Для визначення режимів ТО і ПР в реальних умовах експлуатації дорожніх транспортних засобів вихідні нормативи періодичностей впливів і трудомісткості коректуються за допомогою коефіцієнтів в залежності від наступних факторів: – категорій умов експлуатації К1 (див. таблиці А.8...А9); – модифікації рухомого складу і організації його роботи К2 (для базових моделей автомобілів К2 = 1,0); – природно-кліматичних умов К3 (див. таблицю А.10); – кількості одиниць технологічно сумісного рухомого складу К4 (див. таблицю А.11); – способу зберігання рухомого складу К5. З урахуванням перелічених коефіцієнтів відкоректовані значення пробігів до КР і періодичностей ТО для певної моделі дорожнього транспортного засобу визначаються за допомогою залежностей: (1)
де LHкр - нормативний пробіг до КР певної моделі автомобіля (див. таблицю А.1); LHТО-1 , LHТО-2 - нормативи періодичностей ТО-1 і ТО-2 для певної моделі автомобіля. Для зручності розробки графіків технічного обслуговування рухомого складу і виконання прибирально - мийних робіт перед кожним, ТО-1, ТО-2, необхідно забезпечити кратність пробігів до КР і періодичностей ТО середньодобовому пробігу lсд. Для цього визначають співвідношення L/ТО-1/lсд ,яке заокруглюють до найближчого цілого числа А, і періодичність LТО-1, кратну середньодобовому пробігу, підраховують за залежністю: LТО-1 = А · lсд. (2)
Визначають співвідношенняL/ТО-2/LТО-1,яке заокруглюють до найближчого цілого числа В, і періодичність LТО-2, кратну lсдтаLТО-1, підраховують за залежністю:
LТО-2 = В · LТО-1. (3) Нарешті, визначають співвідношення L/КР/LТО-2, яке заокруглюють до найближчого цілого числа С, і пробіг до капітального ремонту LКР, кратний LТО-2,
LКР = С · LТО-2. (4)
Відкоректовані значення трудомісткостей технічних обслуговувань і ПР визначаються за залежностями:
, , (5) ,
де tHЩО, tHTO-1, tHTO-2, tHПР, - нормативи трудомісткості відповідно на ЩО, технічні обслуговування ТО-1, ТО-2 та ПР для вибраної моделі автомобіля (див. К5 – коефіцієнт коректування питомої трудомісткості поточного ремонту в залежності від прийнятого в проекті способу зберігання рухомого складу: при відкритому зберіганні К5=1,0, при закритому - К5=0,9. При проектуванні АТП можна припустити, що роботи сезонного обслуговування будуть виконуватись разом із черговим ТО-2, тому для подальших розрахунків необхідно визначити тільки додаткові трудомісткості ТСО стосовно ТО-2 за залежністю:
, (6)
де , – нормативи трудомісткостей відповідно на СО і ТО-2 (див. Типовий перелік додаткових робіт СО наведено в додатку Б. Нормативи тривалості простою рухомого складу в КР, ТО-2 і ПР, які наведені в таблиці А.3, коректуванню не підлягають. Результати вибору і коректування вихідних нормативів ТО і ремонту даної моделі рухомого складу рекомендується звести в таблицю 3.1. В таблицю 3.1 вносяться тільки ті види впливів, які передбачені таблицею А.1 для даної моделі рухомого складу.
Таблиця 3.1 – Вибір і коректування нормативів ТО і ремонту рухомого складу
Заповнення таблиці 3.1 необхідно виконати, забезпечивши наступну точність результатів: при коректуванні пробігів –10км; при коректуванні трудомісткостей – два знаки після коми.
План обслуговування і виробнича програма з технічного
|