Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Графіті: визначення поняття. Види графіті.
Термін «графіті» походить від італійського graffito і означає «проводити лінії», «писати карлючками», «видряпувати». Спочатку цей термін відносився лише до стародавніх написів і вживався істориками та археологами. Зараз термін «графіті» позначає всяку недозволений напис, знак, зроблений будь-яким способом на об'єктах громадської та приватної власності. Іноді графіті розглядається як альтернативна форма мистецтва ХХ століття.

Графіті є способом вираження установок, конфліктів і проблем, здебільшого пригнічених і прихованих. Графіті являють собою спонтанне самовираження особистості, вони анонімні і тому більш вільні від вимог соціальної бажаності. Багато графіті містять образи і непристойності у вигляді грубих слів і малюнків, що є соціальним табу. В даний час широке розповсюдження отримав спрей-арт, тобто малювання графіті за допомогою аерозольної фарби.

Настінні малюнки і написи є дуже неоднорідне явище – від дитячих карлючкою до політичних гасел, тому доречно навести деякі класифікації.

Амеріканські дослідники Е.Эйбл і Б. Бекли розрізняють публічні та особисті графіті. До перших належать міські написи і малюнки, зроблені, зазвичай, на зовнішних сторонах будинків, парканах, деревах, в метро. і які становлять найчастіше повідомлення про групову ідентичність. Другі розміщуються у середині будинків. До них відносять ґрафіті туалетах, на стінах громадських місць, партах тощо. Ці написи частіше постають вираженням особистісних установок, емоційних станів чи особистісних конфліктів.

Класифікував написи і малюнки у громадському транспорті м. Донецька Седнев В. Його класифікація містить три виду. До першого належать написи ідентифікування – імена, призвіська, місце проживання чи навчання, дата чи мета поїздки. Другий вид утворюють асоціальні написи – нецензурні слова, символи. Третій вид представлений символічними графіті, що відносяться до популярних музичних груп і виконавців, і навіть найменувань фірм, які виробляють взуття, одяг, апаратуру.

Численні дослідження присвячені ґрафіті у громадських туалетах шкіл, коледжів і університетів. Графіті, виявлені тут, зазвичай зосереджені на наступних темах: автографи, секс (сексуальні бажання, пропозиції, коментарі), романтичні відносини (висловлювання почуттів до протилежній статі, які мають сексуального відтінку), образи й грубі слова, наркотики, політика, релігія, національні відносини, філософські вислови, гумор.

Соціологічні дослідження граффіті спрямовані на вивчення соціально-статусних, вікових, гендерних характеристик райтерів, а також особливостей співтовариств авторів граффіті. Цікавими є також праці, присвячені зіставленню граффіті у різних культурах. Дослідники переконані, що граффіті відбивають не тільки індивідуальні особистісні властивості авторів зображень, але й суспільні цінності і відносини, природу суспільства, яке їх продукує, найгостріші соціальні проблеми


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 1242. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.019 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7