Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вимоги до оформлення курсової роботи. Розміщення тексту, таблиць, формул, рисунків та інших ілюстративних матеріалів, нумерація, посилання на літературу і додатки повинні вестись відповідно до





 

Розміщення тексту, таблиць, формул, рисунків та інших ілюстративних матеріалів, нумерація, посилання на літературу і додатки повинні вестись відповідно до стандартизованих правил написання звітів про науково-дослідну роботу, викладених у Держваному стандарті України (ДСТУ 3008-95) “Документація. Звіти в сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення ”.

Текст пояснювальної записки має бути надрукованим на одній стороні стандартного білого аркуша (формату 210х297 мм) з дотриманням розмірів полів: ліве - 30 мм, праве - 15 мм, верхнє та нижнє - 20 мм. Не допускається виділення поля будь - якими рамками. Текст роботи, заголовки, таблиці, рисунки, додатки мають бути одного кольору.

Терміни, що використовуються в тексті, мають відповідати загальноприйнятим в літературі. Слід уникати слів "я", "мною", краще використовувати знеособлені форми "доцільно", "спостерігається", "в роботі пропонується", в окремих випадках можна вживати "нами одержано", "на наш погляд". В роботі не допускаються стилістичні та граматичні помилки. Допускаються тільки загальноприйняті скорочення: рр. – роки; та ін. - та інші; і т.д. - і так далі, тис., млн., - тисяча, мільйон, тощо.

Зміст є переліком розділів записки. Назви заголовків у змісті перераховуються у тій же послідовності і формулюванні, що і в тексті записки. Напроти кожного заголовка вказують тільки порядковий номер сторінки, на якій розміщений початок розділу. Номера сторінок повинні бути написані так, щоб розряди чисел були розташовані один над іншим. Слово “сторінка ” або його скорочення не пишуть. Між закінченням тексту і номером сторінки рекомендується ставити крапки.

При посиланні на літературні джерела вказують порядковий номер за списком використаної літератури в квадратних дужках, наприклад, [5].

Структурні елементи "Зміст", "Вступ", “Висновки”, "Список використаних джерел" не нумерують. Розділи нумерують арабськими цифрами. Після номера розділу ставлять крапку, після назви розділу крапку не ставлять. Параграфи (підрозділи) нумерують в межах кожного розділу, номер параграфа складається із номера розділу і номера самого параграфа, розділених крапкою. За необхідністю параграфи розбивають на пункти. В такому разі номер пункту означається додатковою цифрою, наприклад, 2.1.1, 2.1.2.

Заголовки розділів розміщують посередині тексту, не підкреслюють, без крапки в кінці. Слова в заголовках не переносять. Заголовок відділяється від основного тексту одним рядком. Кожний розділ, вступ, висновки, список літератури, додатки починають з нової сторінки. Новий параграф розпочинають на тій же сторінці, на якій закінчено попередній. Не допускається розміщувати назву параграфа або пункту в нижній частині сторінки, якщо після неї поміщається лише один рядок тексту.

Сторінки нумерують арабськими цифрами у правому верхньому куті. Титульний аркуш входить до загальної нумерації і вважається першою сторінкою, але номер сторінки на ньому не ставиться. Нумерують також список використаних джерел і додатки.

Таблиці наводять безпосередньо після тексту, де про них згадується вперше, або на наступній сторінці; на таблицю обов’язково дають посилання в тексті. Надпис " Таблиця " (курсивом) розміщують у правому верхньому боці сторінки над назвою, вказують номер, що складається з номеру глави та порядкового номеру таблиці. Назву таблиці друкують жирним шрифтом посередині сторінки.

Назва таблиці, заголовки рядків та граф мають бути короткими. Заголовки граф наводять у називному відмінку однини. Обов’язково вказують одиниці виміру даних. При переносі таблиці на наступну сторінку не повторюють повністю її макет, а замінюють назви граф цифрами. Над частинами таблиці на інших сторінках вказується " Продовження таблиці ____". Розподілення таблиці для перенесення здійснюють таким чином, щоб хоча б один значущий рядок після макету таблиці був на попередній сторінці.

В кінці заголовків граф крапку не ставлять. Графу "№ п.п" в таблицю не включають. Громіздкі таблиці краще розмістити в додатках.

Ілюстрації (рисунки, графіки, схеми) розміщують безпосередньо після тексту, де про них вперше згадується, або на наступній сторінці; на всі ілюстрації мають бути посилання. Назву розміщують під ілюстрацією; нумерацію здійснюють арабськими цифрами в межах розділу (наприклад, «Рисунок 3.3…» означає третю ілюстрацію в третьому розділі). Якщо ілюстрація одна на всю роботу, то вона не нумерується.

Графіки, схеми мають бути виконані технічно грамотно. Виділення окремих сегментів або ліній на графіку здійснюється різними типами зображень ліній, але одним кольором, тим же, що і основний текст. До назви графіка відносяться ті ж вимоги, що і до заголовка таблиці.

Формули розміщують посередині рядка, слова, які зв’язують їх з текстом (“де”, ”отже ”) - на початку рядка. Відстань між рядками формул, а також між формулами та текстом має бути - один вільний рядок.

У переліку літератури застосовується суцільна нумерація джерел. Дані про використані літературні джерела мають наводитись відповідно до правил бібліографічного опису, викладених у ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання». Назва джерела має наводитись мовою оригіналу, якою студент користувався при виконанні роботи; при групуванні джерел за алфавітом спочатку наводяться всі джерела, викладені слов’янськими мовами, далі джерела, де використано латинський алфавіт. Вимоги до оформлення переліку літератури дивись у додатку Д.

Додатки розміщуються в тому ж порядку, в якому вони згадуються в тексті. Кожен додаток починається з нової сторінки, має заголовок. Слово “Додаток ” друкують над заголовком малими літерами з першої прописної з лівого боку курсивом. Додатки позначають прописними буквами алфавіту за винятком букв Є, З,І,Ї, Й,О,Ч,Ь (наприклад, ”Додаток А”, ”Додаток Б” і т.д.).

Графічну частину виконують олівцем на ватмані відповідного формату або із використанням пакетів прикладних програм AutoCad, ArchiCad на аркушах білого паперу.

На аркуші будь-якого стандартного формату поле креслення обмежується рамкою, котра виконується суцільними основними лініями на відстані 5 мм від верхнього, нижнього та правого країв формату, а від лівого – 20 мм.

Основний надпис завжди розміщують в правому нижньому куті креслення впритул до рамки. Зразок оформлення графічної частини подано у додатках К, Л.

 







Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 402. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Измерение следующих дефектов: ползун, выщербина, неравномерный прокат, равномерный прокат, кольцевая выработка, откол обода колеса, тонкий гребень, протёртость средней части оси Величину проката определяют с помощью вертикального движка 2 сухаря 3 шаблона 1 по кругу катания...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия