Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ОСОБОВЕ СТРАХУВАННЯ
Задача 1.Визначте розмір страхової суми та порядок її виплати, яку необхідно сплатити пасажиру залізничного транспорту, якщо під час поїздки стався страховий випадок у результаті якого:

1)пасажир тимчасово втратив працездатність на 127 днів, а потім його визнали інвалідом II групи. Пасажир мав квиток щодо свого перевезення;

2)пасажир отримав І групу інвалідності. Пасажир не мав квитка щодо свого перевезення, але користувався правом на безкоштовний проїзд відповідно до чинного законодавства.

Задача 2.У стоматологічній поліклініці під час виконання працівниками своїх професійних обов'язків, відбулися такі страхові випадки:

- смерть застрахованого працівника від захворювань, зумовлених розвитком ВІЛ-інфекції. Розмір місячної заробітної плати померлого на посаді, яку він займав до смерті – 800 грн.;

- чотири працівники були визнані інвалідами внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (два працівники – інвалідами III групи, один працівник - інвалідом 11 групи, один працівник – інвалідом І групи).

На підставі яких нормативно-правових документів буде здійснена виплата страхових сум? Визначіть розміри страхових виплат спадкоємцям та застрахованим працівникам.

Задача 3.Зі спортсменом збірної волейбольної команди України під час підготовки до змагання стався нещасний випадок, у результаті якого постраждалий був визнаний інвалідом III групи. Через дев'ять місяців застрахованому було встановлено інвалідність І групи. Визначіть розмір та порядок виплати страхової суми постраждалому спортсмену, якщо його місячне грошове утримання на посаді, яку він займав до нещасного випадку, складало 1250 грн. На підставі яких нормативно-правових документів надається страховий захист спортсменам вищих категорій?

Задача 4. За рахунок юридичної особи, яка утримує підрозділ сільської пожежної охорони, в обов'язковому порядку були застраховані її працівники. У результаті гасіння пожежі працівник тимчасово втратив працездатність на 69 днів, а потім цей термін було продовжено на 25 днів. Визначіть розмір та порядок страхової виплати постраждалому, якщо його місячна заробітна платана останній посаді, яку він займав – 600 грн. На підставі яких нормативно-правових документів надається страховий захист працівникам сільської пожежної охорони?

Задача 5.Унаслідок нещасного випадку, що відбувся на транспортному засобі, постраждали 12 пасажирів. Документально підтверджено, що 3 особи загинули, 2 особи отримали І групу інвалідності, 4 особи-II групу інвалідності, 1 особа-III групу інвалідності, 1 особа тимчасово втратила працездатність на 50 днів, 1 особа тимчасово втратила працездатність на 15днів. Визначіть розмір страхової суми, що отримають спадкоємці та кожний з потерпілих згідно з чинними нормативно-правовими документами.

Задача 6.Унаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання службових обов'язків, лікар-хірург тимчасово втратив працездатність на 45 днів. Пізніше за наслідками цієї ж страхової події його було визнано інвалідом III групи, а згодом - інвалідом І групи. Визначіть розмір та порядок виплати страхової суми постраждалому згідно з чинним законодавством.

Задача 7. Після оголошення посадки у транспортному засобі з пасажиром, який мав квиток, стався страховий випадок, що обумовлює відповідальність страхової компанії згідно з обов'язковим особовим страхуванням пасажирів від нещасних випадків на транспорті. У результаті цього пасажир тимчасово втратив працездатність на 265 днів, а потім йому було встановлено І групу інвалідності. Визначіть розмір страхової суми, що буде виплачена застрахованому. Порядок її виплати.

Задача 8.Лікар та фельдшер ветеринарної медицини застраховані за договором обов'язкового страхування. При здійсненні профілактичних робіт під час виконання службових обов'язків стався страховий випадок, що призвів до таких наслідків:

• лікар був визнаний інвалідом 1 групи;

• фельдшеру встановлена інвалідність III груп и. Визначіть розмір страхового платежу та страхових виплат постраждалим, якщо їх місячна заробітна плата (на останній посаді, яку вони займали), відповідно складала 750 грн. та 570 грн.

Завдання 9.Підприємство «Охорона», що утримує підрозділи відомчої та сільської пожежної охорони, застрахувало б в обов’язковому порядку життя та здоров'я працівників під час виконання ними своїх службових обов'язків. На другому місяці дії договору страхування під час ліквідації наслідків аварії застрахований працівник зазнав тілесних ушкоджень, в результаті його було визнано інвалідом І групи. Через п'ять місяців після настання страхо­вого випадку він помер.

Дайте відповіді на такі запитання:

1)який розмір страхового платежу сплатило підприємство «Охорона» за застраховану особу, якщо місячна заробітна плата на останній посаді, яку він займав до смерті – 800 грн.?

2)яку суму страхової виплати отримає потерпіла особа та її спадкоємці за наслідками страхового випадку?

3)які документи подаються до страхової компанії для отримання страхової виплати?

4)в яких випадках страховик має право відмовити у виплаті страхової суми?

Завдання 10.У лікувально-профілактичній установі внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини підчас виконання службових обов'язків один працівник був інфікований вірусом, а інший – тимчасово втратив працездатність унаслідок інфікування на 50 днів.

Дайте відповіді на такі запитання:

1) чи підпадають медичні працівники під обов'язкове страхування?

2) які суми виплати повинні отримати працівники?

3)на підставі яких документів здійснюються виплати страхових сум застрахованим працівникам?

4)яку суму страхової виплати отримає застрахований працівник, якщо через три місяці після інфікування вірусом імунодефіциту людини його визнали інвалідом І групи?

Завдання 11.Під час участі в змаганнях загинув один зі спортсменів збірної команди України. Документально підтверджено, що річне грошове утримання застрахованого на останній посаді складала 17000 грн. Договір страхування укладено в обов'язковій формі.

Дайте відповіді на такі запитання:

1)яку суму страхової виплати отримають спадкоємці загиблого?

2)який порядок виплати страхової суми та в яких випадках страховик може відмовити у страховій виплаті?

3)які документи подаються до страхової компанії для отримання страхової виплати?


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 2902. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7