РОЗРОБКА МАРШРУТНОГО РОЗКЛАДУ
Мета роботи: На підставі результатів графоаналітичного розрахунку режимів праці водіїв автобусів на хвилинній сітці розробити розклад.
Вихідні дані Вихідними даними для рішення даної роботи є: час рейсу, час оберту, час простою на кінцевих зупинках, максимальний інтервал руху автобусів, результати графоаналітичного розрахунку режимів праці водіїв автобусів (практична робота №2). Порядок рішення [5]. 1. Розклад складають графічно на трафареті – хвилинній сітці рейсів, яка розробляється в Excel. 2. На хвилинній сітці формують стовпці з умовною позначкою початкових і кінцевих пунктів маршруту (А і Б). 3. Перший рядок починається з позначення часу відкриття руху автобусів на маршруті і закінчується часом закінчення руху. 4. Інші рядки, елементи яких представляють моменти часу, відрізняються по вертикалі на 1 хв., а по горизонталі на час рейсу на маршруті. 5. На хвилинну сітку вручну наносять горизонтальні лінії, що відповідають роботі окремих виходів. На перетинанні цих ліній з елементами сітки одержують час відправлення автобуса з кінцевого пункту 6. На кінцях ліній різними знаками позначають події: випуск автобусів, постановку автобусів на обід (чи відстій),перезміну водіїв, повернення автобусів в АТП й ін. 7. Рівномірність інтервалів руху автобусів на маршруті характеризується постійністю відстані між окремими лініями по вертикалі. При необхідності вирівнювання інтервалів руху автобусів збільшують або зменшують час стоянки автобусів на кінцевих пунктах. Для цього лінію переміщують на необхідне число хвилин вниз (догори).
ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ НА САМОСТІЙНУ РОБОТУ №3 ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОЇ КІЛЬКОСТІ КВИТКОВИХ КАС
Мета роботи: Визначення необхідної кількості квиткових кас дальнього й місцевого сполучень з урахуванням добового пасажиропотоку та внутрішньодобової нерівномірності обігу пасажирів у касу. Вихідні дані до виконання роботи взяти з табл.5.6.
Таблиця 5.6- Вихідні дані до виконання самостійної роботи №3
Продовження таблиці 5.6
Порядок рішення
1.Визначення числа квиткових кас дальнього й місцевого сполучень
Потрібне число квиткових кас на конкретному вокзалі визначають для періоду максимальних перевезень із урахуванням внутрішньодобової нерівномірності обігу пасажирів у касу. Потрібне число кас визначається з умови:
, (5.7)
де - потрібне число квиткових кас; - інтенсивність звернення до кас добового продажу квитків, пас/хв; - середній час обслуговування пасажира в системі «Експрес», ( хв); - максимально припустимий час, який затрачений пасажиром на придбання квитка (приймаємо з таблиці вихідних даних). Інтенсивність звернення пасажирів у каси:
, (5.8)
де - частка пасажирів, що здобувають квитки в касах добового продажу на вокзалі в день відправлення поїзда, можна приймати ; - число пасажирів, відправлених за добу максимальних перевезень, визначається відповідно до завдання з таблиці густоти перевезень; - коефіцієнт добової нерівномірності; - середнє число квитків, що здобувають одним пасажиром, ; - частка пасажирів, що не зуміли придбати квиток за одне звернення до каси, . На підставі викладеного вище можна записати:
. (5.9)
Вирішуючи квадратне рівняння відносно , знаходять позитивне рішення, що округляють до найближчого більшого цілого значення. Після визначення потрібного числа кас розраховуються показники обслуговування пасажирів. Для цього знаходять: 1. Середню інтенсивність обслуговування пасажирів касирами:
. (5.10)
2. Коефіцієнт завантаження касира:
. (5.11)
3. Середню довжину черги в касу:
. (5.12)
4.Середній час обслуговування пасажира:
. (5.13)
2.Розрахунок показників обслуговування пасажирів у довідковому бюро вокзалу.
Показники обслуговування пасажирів у довідковому бюро вокзалу - кількість вікон, що забезпечують надання необхідного числа довідок, довжина черги й асортименти довідок. Число вікон довідкового бюро вокзалу залежить від класності вокзалу, числа пасажирів, що відправляються й прибувають, технічної й інформаційно-довідкової оснащеності вокзалу, маршрутно-територіальної особливості руху поїздів й ін. і розраховується по формулі (з округленням до цілого більшого значення):
, (5.14)
де - інтенсивність обігу пасажирів у довідкове бюро вокзалу, пас/хв; (приймаємо 1 – 2 пасажира за хв.) - середній час обслуговування пасажира агентом довідкової служби, можна прийняти хв; - максимальний час, затрачуваний пасажиром на одержання довідки. Інтенсивність обігу пасажирів:
, (5.15)
де - густота руху пасажирів (з таблиці вихідних даних ). Коефіцієнт завантаження агента:
. (5.16)
Середнє число пасажирів у черзі до вікна довідкової служби:
. (5.17)
ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ НА САМОСТІЙНУ РОБОТУ №4 ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРІВ РУХУ ТА КАТЕГОРІЙ ПОЇЗДІВ ДАЛЬНЬОГО СЛІДУВАННЯ Мета роботи: Визначити можливі варіанти призначення поїздів по ділянках з врахуванням мінімальних розмірів руху та мінімального пробігу поїздів з вільними місцями.
Вихідні дані:
1) прямолінійний напрямок з п’ятьма крупними станціями (А,Б,В,Г,Д), які за своїм технічним оснащенням можуть бути станціями формування або обороту составів пасажирських поїздів; 2) величини пасажиропотоків задані в табл.5.7 та табл.5.8. Студенти, номер варіанту яких парний вибирають величини пасажиро потоків з табл.5.7, непарний – табл.5.8.
Таблиця 5.7 – Величини пасажиропотоків для парних варіантів
Таблиця 5.8 – Величини пасажиропотоків для непарних варіантів
3. Розрахункова місткість швидких та пасажирських поїздів (табл.5.9)
Таблиця 5.9– Вихідні дані для самостійної роботи №4
Порядок рішення
1. На підставі таблиці пасажиропотоків (згідно заданого варіанту) визначити розрахункову густоту руху. Скласти план пасажиропотоків. 2. Встановити можливі варіанти призначення поїздів по ділянках з врахуванням мінімальних розмірів руху та мінімального пробігу поїздів з вільними місцями. Вибрати оптимальний варіант.
Методичні вказівки до виконання роботи
В якості приклада розглянемо 30 варіант. 1. На основі табл. 5.7 пасажиропотоків визначаємо розрахункову густоту руху.
Рисунок 5.1 - Розрахункова густота пасажиропотоку
2. Встановлюємо можливі варіанти призначення поїздів по ділянках з врахуванням мінімальних розмірів руху та мінімального пробігу поїздів з вільними місцями.
1 ш+2 пас. 4 ш+1 пас. 3 пас. 1 ш+1 пас. 0 місць 100 місць 0 місць 200 місць
швидкі поїзда (місткість поїзда 500 пасажирів); пасажирські поїзда (місткість поїзда 800 пасажирів)
Рисунок 5.2 – Перший варіант призначення поїздів по ділянках
1 ш+2 пас. 1 ш+ 3 пас. 3 пас. 1 ш+1 пас. 0 місць 200 місць 0 місць 200 місць
Рисунок 5.3- Другий варіант призначення поїздів по ділянках
Порівняння двох варіантів показує, що другий варіант є більш ефективним, тому що має меншу кількість поїздів та менше пересадок.
6 КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ 6.1 Питання, що виносяться на перший рубіжний контроль Рухомий склад для перевезення пасажирів автомобільним транспортом 1. За якими ознаками класифікуються пасажирські автомобілі? 2. Як класифікуються автобуси за місткістю? 3. Як класифікуються легкові автомобілі? 4. Назвіть основні вимоги до конструкції кузовів рухомого складу. 5. Які існують техніко-експлуатаційні показники роботи транспорту на маршруті? 6. Які існують швидкості руху автобусів на маршруті? 7. Що називається максимальною швидкістю руху автобуса на маршруті? 8. Що називається технічною швидкістю руху автобуса на маршруті? 9. Що називається допустимою швидкістю руху автобуса на маршруті? 10. Що називається швидкістю сполучення руху автобуса на маршруті? 11. Що називається технічною швидкістю руху автобуса на маршруті?
Вибір раціональних режимів роботи водіїв автобусів методом графоаналітичного розрахунку 1. Як визначається необхідна кількість автобусів на маршруті на кожний час роботи? 2. Як визначається мінімальна кількість автобусів на маршруті? 3. Як визначається максимальна кількість автобусів на маршруті? 4. Як визначається кількість автомобіле-змін на маршруті протягом дня? 5. Як визначається змінність автобусних бригад? 6. Яким вимогам повинна відповідати зона відстою та ремонту автобусів? 7. Як відбувається вирівнювання тривалості роботи автобусів на маршруті? 8. Як відбувається призначення обідніх перерв? 9. Яких правил необхідно дотримуватися при проведенні лінії розділу змін? 10. Які данні вносяться до результатів графоаналітичного розрахунку?
Складання розкладів руху автобусів на маршрутах 1. Що називається розкладом руху? 2. Основні вимоги до складання розкладів. 3. Що називається зведеним розкладом руху автобусів? 4. Що називається автостанційним розкладом руху автобусів? 5. Що називається маршрутним розкладом руху автобусів? 6. Які існують методи складання маршрутних розкладів? 7. У чому полягає графічний метод складання розкладів? 8. У чому полягає табличний метод складання розкладів? 9. У чому полягає трафаретний метод складання розкладів?
Визначення об’ємів перевезень пасажирів 1. Що називається транспортною рухливістю населення? 2. Від чого залежить транспортна рухливість населення? 3. На які види підрозділяються поїздки населення в містах? 4. Що повинні забезпечувати міжміські автобусні перевезення? 5. Що називається пасажиропотоком? 6. Якими показниками характеризуються пасажиропотоки? 7. Які існують методи обстеження пасажиропотоку? 8. У чому полягає анкетний метод обстеження пасажиропотоку? 9. У чому полягає талонний метод обстеження пасажиропотоку? 10. У чому полягає табличний метод обстеження пасажиропотоку? 11. У чому полягає звітно-статистичний метод обстеження пасажиропотоку? 12. У чому полягає візуальний метод обстеження пасажиропотоку? 13. У чому полягає силуетний метод обстеження пасажиропотоку? 14. У чому полягає опитувальний метод обстеження пасажиропотоку? 15. Що називається кореспонденцією поїздок пасажирів? 16. Як і для чого використовуються результати обстеження пасажиропотоку?
Транспортна мережа та її обладнання 1. Що називається маршрутом? 2. Як класифікуються маршрути по виду сполучення? 3. Що називається міськими маршрутами та як вони класифікуються? 4. Як визначається маршрутний коефіцієнт? 5. Щільність транспортної мережі? 6. Чим характеризуються приміські маршрути? 7. Чим характеризуються міжміські маршрути? 8. Чим характеризуються міжнародні маршрути? 9. Основі способи організації руху автобусів на маршрутах? 10. Що передує відкриттю руху автобусів? 11. Які умови враховуються при виборі траси маршруту? 12. Які дані вказують у паспорті маршруту? 13. Як розділяються зупиночні пункти? 14. Як необхідно розміщувати зупиночні пункти?
Основи комерційної роботи на пасажирському автомобільному транспорті 1. Що називається тарифами? 2. Які існують пасажирські тарифи а автомобільному транспорті? 3. Які існують системи тарифних плат? 4. Назвіть категорії пасажирів, які мають пільги на проїзд в автомобільному транспорті. 5. Що повинна забезпечувати квиткова система? 6. Як організується робота квиткових кас? 7. Основні правила перевезення та зберігання вантажу на автомобільному транспорті?
6.2 Питання, що виносяться на другий рубіжний контроль Основи організації пасажирських перевезень 1. 1.Які існують напрямки розвитку залізничних пасажирських перевезень? 2. Які існують види пасажирських сполучень на залізничному транспорті? 3. Як класифікуються пасажирські поїзда в залежності від швидкості руху? 4. Як класифікуються пасажирські поїзда в залежності від відстані слідування? 5. Яка існує нумерація поїздів? 6. Які категорії вагонів включені до складу пасажирського поїзда? 7. Що називається часом обороту состава? 8. Назвіть основні фактори, які визначають величину пасажиропотоку? 9. Як класифікуються вокзали? 10. Які існують технічні засоби, призначені для пасажирських перевезень? 11. Які показники визначають ефективність використання вагонного парка?
Технічне оснащення пасажирських станцій 1. Що належить до основних устроїв та споруд на пасажирських станціях? 2. Як класифікуються вокзали за призначенням? 3. Як класифікуються вокзали в залежності від об’єму роботи? 4. Як визначається класність вокзалу за бальною системою? 5. Як класифікуються вокзали в залежності від схеми колійного розвитку? 6. Як підрозділяються приміщення вокзалу? 7. Що називається пасажирськими платформами і які вони бувають? 8. Як визначається довжина пасажирської платформи? 9. Як визначається ширина пасажирської платформи?
Організація руху пасажирських поїздів 1. Як визначається кількість составів? 2. Що необхідно встановити для визначення розмірів руху пасажирських поїздів? 3. Як організуються безпересадочні сполучення? 4. Які існують вимоги до безпересадочних сполучень? 5. Які існують особливості приміського пасажиропотоку?
Організація роботи стацій по пасажирським перевезенням 1. Яким вимогам повинні відповідати квиткові каси? 2. В чому полягає сутність системи «Експрес2»? 3. В чому полягає сутність системи «Експрес3»? 4. Яких видів бувають камери схову? 5. Що називається багажними приміщеннями? 6. Які операції виконуються в багажних приміщеннях? 7. Які операції передбачає обробка багажу при відправленні? 8. Як здійснюється довідково-інформаційна робота вокзалу?
Пасажирські залізничні тарифи 1. Що називається пасажирськими залізничними тарифами? 2. Які існують види пасажирських тарифів на залізничному транспорті? 3. Які існують доплати на залізничному транспорті? 4. Що називається приміським пасажирським тарифом? 5. Як класифікуються приміські пасажирські тарифи? 6. Що називається зонним пасажирським тарифом? 7. Що називається покілометровим пасажирським тарифом? 8. Що називається загальним пасажирським тарифом? 9. Що називається абонементним пасажирським тарифом? 10. Як будується тариф на перевезення багажу? 11. Як будується тариф на перевезення дрібних тварин та птиць? 12. Як будується тариф на перевезення вантажобагажу? 13. Як визначаються тарифні відстані? 14. Які існують види пільг? 15. Яка категорія пасажирів має право користуватися безкоштовним проїздом? 16. Яка категорія пасажирів має право користуватися знижкою з тарифу? 17. Яка категорія пасажирів має право користуватися пільговим тарифом? 18. Які існують види комісійних зборів? 19. Які платні послуги надає залізниця? 20. В яких випадках з пасажира стягується штраф? 21. Як відбувається повернення коштів за поїздку, яка не відбулася?
Умови перевезення пасажирів 1. Які категорії пасажирів мають перевагу на придбання квитків в касах? 2. Які існують строки придатності квитків? 3. Що необхідно робити, якщо провідник загубив пасажирський квиток? 4. Що робити, якщо пасажиру не надається місце в вагоні згідно придбаного квитка? 5. Що необхідно робити, якщо пасажир відстав від поїзда, а речі та квиток залишилися в вагоні? 6. Що необхідно робити, якщо пасажир відстав від поїзда, а речі та квиток залишилися в нього? 7. Як пасажиру зробити зупинку в путі з подовженням терміну придатності квитка? 8. В якому випадку залізниця може відмовити в перевезенні пасажиру? 9. Хто вирішує сперечання між залізницею та пасажиром? 10. За що залізниця несе відповідальність? 11. У яких випадках залізниця повертає гроші за невикористані проїзні документи? 12. Хто і як здійснює контроль за перевезеннями?
Перевезення ручної поклажі, багажу та вантажобагажу 1. Що називається ручною поклажею? 2. Що називається багажем? 3. Що називається вантажобагажем? 4. Які існують правила перевезення ручної поклажі? 5. Які існують правила перевезення багажу? 6. Які існують правила перевезення вантажобагажу? 7. Як відбувається видача багажу та вантажобагажу? 8. Як відбувається зберігання та реалізація багажу, який не був запитаний?
7 Методичні вказівки до виконання контрольної роботи СТУДЕНТАМИ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ
У контрольній роботі студент повинен письмово відповісти на питання й вирішити завдання. При її виконанні необхідно дотримуватися наступних вимог:
- на обкладинці або титульному аркуші контрольної роботи необхідно вказати: назву дисципліни, курс, прізвище, ініціали й навчальний шифр студента. - робота повинна бути написана акуратно, розбірливим почерком, без скорочення слів, допускається машинописна робота. - матеріал варто викладати з дотриманням прийнятої в технічній літературі термінології. При виборі необхідних розрахункових величин і параметрів, використанні таблиць, формул, довідкових матеріалів потрібно посилатися на джерела. Перелік посилань (автор, назва книги, рік видання) студент приводить наприкінці роботи. - у роботі повинні бути обов'язково наведені контрольні питання, на які потрібно дати відповіді, і вихідні дані для рішення завдання.
Відповіді на питання повинні бути короткими, але вичерпними й забезпечені необхідними ілюстраціями. Рішення завдань потрібно супроводжувати поясненнями. Розрахункові формули приводяться спочатку в загальному вигляді із застосуванням прийнятих літерних позначень, після чого у формулу підставляються числові значення, провадяться обчислення й записується результат. Необхідно вказати, що являють собою величини, що входять у формулу, обов'язково проставляючи для іменованих величин їхньої розмірності.
1. Точність обчислень при розрахунках - до 1%. 2. Графіки, схеми, ескізи, креслення виконуються на білому або міліметровому папері й вклеюються або вшиваються між аркушами контрольної роботи. 3. Сторінки контрольної роботи, ілюстрації, таблиці й графіки варто пронумерувати. Таблиці повинні мати найменування; ілюстрації й графіки - підрисункові підписи. 4. При зображенні графічних залежностей треба: - на кожному графіку позначати нульову абсцису й нульову ординату; - на осях координат проставляти літерні позначення величин, що відкладають, з відповідними розмірами; - осі координат вичерчувати товстіше за інші лінії; - на осі координат наносити числові шкали відповідно до прийнятих масштабів зображення величин. 5. Контрольну роботу студент обов'язково підписує й ставить дату її виконання.
Контрольна робота, у якій не дотримані викладені вимоги, а також робота, виконана по чужому варіанту, не зараховується. Контрольна робота містить (практичні заняття №№ 1,2,3,4,5,6,7,8 з розділу 4).
8 ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ПИТАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДЕННОЇ І ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ
1. Транспортна рухливість населення та методи її визначення [1;2;3;4;5]. 2. Визначення величини потоків пасажирів [1;5]. 3. Методи обстеження потоків пасажирів [1;2;9]. 4. Класифікація та технічна характеристика рухомого складу [1;5]. 5. Основні технічні вимоги до конструкції кузовів рухомого складу [1;5]. 6. Техніко-експлуатаційні показники роботи рухомого складу на маршруті [1;5;8;9]. 7. Вибір виду та форми розкладу. Вимоги до складання розкладів руху автобусів [1;5;9]. 8. Основні види розкладів. Складання маршрутних розкладів [1;5;9]. 9. Графічний метод складання розкладів. Табличний метод складання розкладів. Трафаретний метод складання розкладів [1;5;9]. 10. Класифікація маршрутів пасажирського автомобільного транспорту [1;5]. 11. Організація руху на маршрутах [1;5;11;12]. 12. Порядок відкриття руху на маршрутах. Паспорт маршруту [1;5;11;12]. 13. Зупиночні пункти. Розрахунок необхідної кількості зупиночних пунктів на привокзальній площі [1;5;8;11;12]. 14. Тарифи та їх побудова. Види тарифів на пасажирському автомобільному транспорті [1;5;12]. 15. Побудова квиткової системи. Перелік категорій пасажирів, які мають пільги на проїзд в автомобільному транспорті міського, приміського та міжміського сполучення [11;12]. 16. Організація роботи квиткових кас. Оформлення провозу та зберігання багажу [11;12]. 17. Значення, розвиток на основні принципи організації пасажирських перевезень на залізничному транспорті [7]. 18. Технічні засоби пасажирських перевезень на залізничному транспорті [7;10]. 19. Основні устрої, споруди та приміщення на пасажирських станціях [7;10]. 20. Розрахунок устроїв для обслуговування пасажирів. Розрахунок основних розмірів пасажирських платформ [6;7;8]. 21. Визначення розмірів руху та категорій поїздів дальнього слідування [7]. 22. Організація приміських пасажирських перевезень [7;10;13]. 23. Організація, механізація та автоматизація роботи квиткових кас [7;10;13]. 24. Організація роботи камер зберігання та багажних приміщень [10;11]. 25. Організація довідково-інформаційної роботи вокзалу [13]. 26. Організація роботи станцій по прийому та відправленню поїздів, посадки та висадки пасажирів[7;10;13]. 27. Поняття про тарифи та їх види. Визначення тарифних відстаней та проїзду [10;13]. 28. Пільги, які надаються пасажирам на залізничному транспорті. Комісійні збори та штрафи [10;13]. 29. Порядок продажу квитків та строки їх придатності. Умови проїзду пасажирів [10;13]. 30. Оформлення проїзду пасажира, який відстав від поїзда та при спізненні на поїзд. Зупинка в путі. Відмова в перевезенні. Вирішення сперечань [10;13]. 31. Відповідальність залізниці. Розрахунок з пасажиром за поїздку, яка не відбулася [10;13]. 32. Контроль перевезень на залізничному транспорті [10;13]. 33. Поняття про ручну поклажу, багаж та вантажобагаж. Правила їх перевезення [10;13]. 34. Умови прийому та оформлення до перевезення багажу. Прийом та оформлення до перевезення вантажобагажу. Видача багажу та вантажобагажу [10;13]. 35. Відповідальність залізниці за доставку та зберігання багажу. Реалізація багажу, який не був запитаний [10;13]. 36. Організація роботи автомобілів-таксі на лінії [1;5]. 37. Забезпечення безпеки перевезення пасажирів автомобільним транспортом [1;5;11]. 38. Сучасне становище, завдання та науково-технічні проблеми подальшого розвитку автомобільного пасажирського транспорту [1;5;9;11;12]. 39. Науково-технічні проблеми подальшого розвитку залізничного транспорту [7]. 40. Значення, розвиток та основні принципи організації пасажирських перевезень на залізничному транспорті [7;10;13]. 41. Організація роботи залізничного транспорту при наявності системи «Експрес-3» [13]. 42. Основні принципи вибору видів транспорту і транспортних систем [1;2;3]. 43. Характеристика видів міського пасажирського транспорту [1;4;5]. 44. Характеристика маршрутів та маршрутної системи [1;4;5]. 45. Диспетчерське керівництво на автомобільному пасажирському транспорті [1;5]. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ З ДИСЦИПЛІНИ
1. Спирин И.В. Организация и управление пассажирскими автомобильными перевозками: Учебник. – М.: Издательский центр «Академия», 2003. – 400с. 2. Антоношвили М.Е., Либерман С.Ю., Спирин И.В. Оптимизация городских автобусных перевозок. – М.: Транспорт, 1985. – 102с. 3. Варелопуло Г.А. Организация движения и перевозок. – М.: Транспорт, 1981. - 200с. 4. Пассажирские автомобильные перевозки: Учебник/ Афанасьев Л.Л., Воркут А.И., Дьяков А.Б., Миротин Л.Б., Островский Н.Б. – М.: Транспорт, 1986. – 220с. 5. Спирин И.В. Перевозки пассажиров городским транспортом. Справочное пособие. – М.: Издательский центр «Академия», 2004. – 410с. 6. Железнодорожные станции и узлы (задачи, примеры, расчеты). Под общ.ред. Н.В. Правдина. М.: Транспорт, 1984. – 184с. 7. Кочнев Ф.П. Пассажирские перевозки на железнодорожном транспорте. – М.: Транспорт, 1980. – 495с. 8. Методичні вказівки та контрольні завдання з дисципліни «Організація пасажирських перевезень» для студентів спеціальності 7.100.403 «Організація перевезень та управління на транспорті»/ Укл.: Бабушкін Г.Ф. – Запоріжжя: ЗДТУ, 1999 - 40с. 9. Методичні вказівки до виконання дипломного проекту для студентів денної та дистанційної форм навчання з напряму підготовки 1004 «Транспортні технології» / Укл.: Бабушкін Г.Ф., Кузькін О.Ф., Грицай С.В., Тарасенко О.В., Веремеєнко Л.А. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. - 83 с. 10. Закон України про залізничний транспорт. 11. Правила надання послуг пасажирським автотранспортом. 12. Закон України про автомобільний транспорт. 13. Офіційний сайт Укрзалізниці. Додаток А Таблиця А.1 - Погодинна епюра пасажиропотоку
|