Експериментальна установка. Для визначення відношення теплоємностей повітря резонансним методом існує експериментальна установка ФПТ1-7
Для визначення відношення теплоємностей повітря резонансним методом існує експериментальна установка ФПТ1-7, загальний вигляд якої показано на рисунку 28.2.
Рисунок 28.2 - Загальний вигляд експериментальної установки ФПТ1-7 1 - блок приладів; 2 - блок робочого елемента; З - стояк; 4 - труба з нагрівником Робочий елемент установки являє собою скляну трубу довжиною L, на торцях якої розміщені телефон та мікрофон. Температуру повітря у трубі можна змінювати за допомогою нагрівальної спіралі, навитої на трубу. Потужність нагрівника установлюється регулятором "НАГРІВ", який знаходиться на передній панелі блоку приладів 1. Температура повітря у трубі вимірюється напівпровідниковим термометром і реєструється на цифровому індикаторі "ТЕМПЕРАТУРА". У блоці приладів розташований генератор звукових коливань, підключений до телефону, який збуджує звукові коливання в трубі. Частота коливань, які задаються звуковим генератором, регулюється ручками "ГРУБО" і "ТОЧНО" і реєструється на цифровому індикаторі "ЧАСТОТА". Сигнал від мікрофона вимірюється міліамперметром - "індикатором резонансу", чутливість якого регулюється ручкою "ПОСИЛЕННЯ". Максимальні значення струму, зареєстровані міліамперметром під час плавної зміни частоти коливань, відповідають появі резонансу на каналі. Довжину труби L вказано на робочому місці.
|