Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Основні положення молекулярно-кінетичної теорії




Молекулярно-кінетична теорія ідеального газу

Молекулярна фізика і термодинаміка – розділ фізики, який вивчає фізичні властивості макроскопічних систем, побудованих з величезної кількості частинок, і макроскопічні процеси, які відбуваються у цих системах. Макроскопічні системи – це, власне, фізичні тіла, побудовані з молекул та атомів, а до макроскопічних процесів належать процеси теплообміну, зміни агрегатного стану речовини, процеси теплового розширення та стискання і т.ін.

Молекулярна фізика вивчає властивості фізичних тіл і процеси, які відбуваються з ними, виходячи з молекулярно-кінетичної теорії будови речовини.

Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) такі:

· усі тіла складаються з мікрочастинок – молекул і атомів;

· молекули й атоми речовини завжди знаходяться у стані безперервного хаотичного теплового руху;

· між частинками будь-якої речовини існують сили взаємодії – притягання і відштовхування – електромагнітної природи.

Молекулами називаються найменші частинки речовини, які зберігають її хімічні властивості. Молекула, у свою чергу, побудована з одного або декількох атомів одного чи різних хімічних елементів. Розмір молекули й атома d~10-10 м.

Основні положення МКТ підтверджуються явищами броунівського руху частинок, дифузії, особливостями будови і різницею властивостей газів, рідин, твердих тіл та іншими явищами. Дослідні дані, які лежать в основі МКТ, наочно доводять молекулярну будову речовини, наявність молекулярного руху і залежності цього руху від температури. Для пояснення теплових процесів, які безпосередньо пов’язані з будовою речовини, необхідно встановити закони, які описують зміни, що відбуваються з тілами під дією теплоти.







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 544. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия