ГОЛОВНИЙ ПРИНЦИП – підвищення самостійності клієнтів
З часом прийоми і форми роботи змінювалися, але головним принципом соціальної роботи залишається надання соціальної допомоги, що розуміється як формування під керівництвом соціального працівника і за безпосередньої участі клієнта навичок до самодопомоги. Стратегією соціального працівника є дії, спрямовані на підвищення ступеня самостійності клієнта, його здатності контролювати своє життя і самому вирішувати виникаючі проблеми.
9 Подальший розвиток соціальної роботи
Подальше становлення соціальної роботи як наукової теорії пішло за чотирма основними напрямками: - Теорія індивідуальної роботи; - Груповий роботи; - Громади роботи; - Соціального адміністрування та планування 10____Соціальний захист населення: поняття, виникнення, розвиток
Система соціального захисту населення є одним з інститутів реалізації соціально-економічної політики, мета якої полягає у забезпеченні соціальної стабільності та сталого економічного розвитку суспільства. Для досягнення цієї мети необхідний ефективний механізм захисту працездатного населення від соціальних ризиків.
Соціальними ризиками є: хвороба, інвалідність, втрата годувальника, травматизм, безробіття, міграція, втрата житла, старість, бідність і їм може бути підданий будь-яка людина протягом свого життя.
11 Система соціального захисту має гарантувати:
|